اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 95
  • نويسنده : user
  • تاريخ : 17 مرداد 1398, 09:29
17 مرداد 1398, 09:29

آب؛ نخستین مانع سر راه سرمایه‌گذار در چهارمحال و بختیاری

موضوع : خبرها

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری مشکل آب را یکی از مهم‌ترین موانع سرمایه‌گذاری در استان خواند و افزود: سرمایه‌گذار به سبب آب‌خیز بودن استان برای سرمایه‌گذاری و تولید تشویق می‌شود اما وقتی وارد استان می‌شود اولین مانع سر راه او مشکل آب است.
به گزارش ایسنا -منطقه چهارمحال و بختیاری- حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی نکونام ۱۷ مردادماه در جلسه ستاد مقاومتی که  با حضور وزیر کشور در شهرکرد برگزار شد، اظهار کرد: نعمت‌هایی که خداوند به امت ایران عطا فرموده منحصر به همین ملت است و به هیچ ملتی داده نشده است.
وی تأکید کرد: شرایط و موقعیت‌هایی که در سایه این نظام نصیب ملت شده باید قدر دانسته شود چرا که غفلت از این نعمات خسارت در پی دارد و خداوند به صراحت دسته‌ای از اهل جهنم را کسانی که نعمت را به خسارت تبدیل کرده‌اند، معرفی می‌کند.
حجت‌الاسلام نکونام با بیان اینکه ثمره این انقلاب طیبات وافر است، گفت: طیباتی مانند انقلاب اسلامی، ولایت فقیه، نشر فرهنگ ایثار و شهادت، توجه عمیق به دین، استقلال، رهایی از طاغوت، عزت جهانی، طیباتی هستند که باید حفظ شوند.
وی در ادامه تأکید کرد: مکنت‌های مملکت که در اختیار مدیران کشور است نیز فرصت‌های نورانی را جهت خدمت به این مردم ایجاد می‌کند که نباید از دست داد.
حجت‌الاسلام نکونام با اشاره به مطالبه جدی رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، بیان کرد: اگرچه این مطالبه مدتها روی زمین ماند اما امروز به سبب تحریم‌های مسخره دشمن جای کار دارد و باید بتوان تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.
وی تصریح کرد: امروز باید به اقتصاد مقاومتی و به دنبال آن، تولید، تولید کننده، نخبه و استعداد ایرانی و مواردی از این دست در عرصه عملی بها داد.
حجت‌الاسلام نکونام با تأکید بر لزوم توجه به عمل‌گرایی، گفت: ظواهر امر این است که جلساتی تشکیل و گزارشاتی گفته یا شنیده می‌شود و گاهاً گره‌هایی هم گشوده می‌شود که خوب است اما لایه‌های زیرین این مباحث هم وجود دارد که باید توجه بشود.
وی با اشاره به رتبه بالای فقر و بیکاری استان، بیان کرد: حجم عظیم نامه‌هایی که از مردم استان به دفتر نمایندگی ولی‌فقیه می‌رسد غالباً حاوی مشکلات مالی و اشتغال است؛ فقر در استان محسوس است و مردم برای تأمین یک زندگی متوسط نیز با مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند.
حجت‌الاسلام نکونام مشکل آب را یکی از مهم‌ترین موانع سرمایه‌گذاری در استان خواند و افزود: سرمایه‌گذار به سبب آب‌خیز بودن استان برای سرمایه‌گذاری و تولید تشویق می‌شود اما وقتی وارد استان می‌شود اولین مانع سر راه او مشکل آب است.
وی با اشاره به مطالبه و اعتراض به حق مردم در خصوص آب، تأکید کرد: متأسفانه صدای مردم استان که حق و صواب است، در مقایسه با صدای مردم نقاط دیگر ضعیف‌تر است و اگر گوشی برای شنیدن سخنانشان وجود نداشته باشد، بحران‌زا خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به مشکلات استان، تصریح کرد: مردم استان در زمینه صنایع کوچک، آسان‌سازی زمینه اشتغال در صنعت، نبود عرصه مناسب برای عرضه محصولات، وام‌های با سود بالا، مالیات، تأمین اجتماعی، محیط زیست و ... با مشکلات عدیده روبرو هستند.
وی در پایان تأکید کرد: انتظار می‌رود مسئولان همانگونه که علی‌رغم تحریم در زمینه مدیریت کلان موفق عمل کرده‌اند، به مسائل خرد و مشکلات لایه‌های زیرین نیز توجه کافی داشته باشند.

اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 101
  • نويسنده : user
  • تاريخ : 17 مرداد 1398, 09:27
17 مرداد 1398, 09:27

مشکلات آب حوزه زاینده رود از مسیر کارشناسی حل شود

موضوع : خبرها

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی پیش از ظهر پنج شنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: از موضوع آب و مشکلات آن در چهارمحال و بختیاری، اصفهان، خوزستان و یزد از منظر امنیتی و سایر موارد آگاهی دارم که باید این موضوع  از مسیر کارشناسی حل شود.
وی بیان کرد: از سیاسی  شدن و استفاده مقطعی کردن در هر مرحله ای در بخش آب باید پرهیز شد تا موضوع به قطعیت برسد و تبدیل به دغدغه فکری دائم برای مردم نشود.
وزیر کشور بیان کرد: کشور دارای عقب افتادگی تاریخی و یک عدم توازم و تعادل است زیرا زمانی که دنیا با قدرت به سمت تجارت حرکت می کرد در کشور حرم سراها افزایش می یافت.
وی اظهار داشت: متاسفانه این عقب افتادگی ادامه یافت تا به دلیل عدم استفاده صحیح و عدم حضور مردم در صحنه اقتصاد نتوانستیم پیشرفت کافی را داشته باشیم.
وزیر کشور بیان کرد: در بخش منابع، فرصت ها و ثروت ها در کشور توزیع عادلانه نبوده و نیست اما در بخش زیر ساخت ها اکنون توزیع عادلانه است و مرحله قابل قبولی در تمام شاخص ها رسیده ایم.
رحمانی فضلی بیان کرد:  ساختار اقتصادی ایران در گذشته ساختار کشاورزی بوده است و زمین داران و مالکان زمین حاکمان محلی بودند که حتی توان عوض کردن شاه را داشتند.
وی بیان کرد: در ان زمان اصلاحات ارضی به گونه ای مطرح شد که مدعیان روشن فکری فریب خوردند و تنها امام خمینی(ره) روند درست کار را متوجه شد.
وزیر کشور ادامه داد: ساختار بودجه ریزی ایران مبتنی بر جمعیت و فعالیت است پس توازن ایجاد نمی کند.
وی عنوان کرد: بعد از انقلاب اسلامی تغییراتی ایجاد شد اما کار چندانی صورت نگرفت.
توجه به موضوع اقتصاد و توسعه از منظر انسانی، دینی و سیاسی بسیار ضروری است
وی ادامه داد: اکنون ارتباط نظام مالیاتی با توسعه ملی قطع است و به مالیات به عنوان کسب درآمد نگاه می شود.
وزیر کشور تصریح کرد: بنا، بنای ساختار متوازن نیست پس هزینه دچار مشکل می شود و حتما باید در این زمینه گام های بلندی برداشت.
وی با بیان اینکه ۴۰ درصد سرمایه در کلانشهر تهران است، بیان کرد: تهران رتبه اول حاشیه نشینی را دارد و حتی برخی مدارس در مقطعی سه شیفت بودند که این امر در هیچ کجا به نفع مملکت نیست.
رحمانی فضلی بیان کرد: پرداختن به ضرورت اقتصاد بسیار مهم بوده و این امر چند سالی است که مورد تایید مقام معظم رهبری است.
وزیر کشور بیان کرد:  توجه به موضوع اقتصاد و توسعه از منظر انسانی ، دینی و سیاسی بسیار ضروری است.
وی با بیان اینکه در کشور مواد اولیه برای توسعه وجود دارد، تصریح کرد: تکنولوژی انحصاری نیست و می توان نداشته ها به دست آورد.
وی بیان کرد: اکنون موضوع انتقال سرمایه با هزینه پایین است که در دنیا به راحتی ممکن است و تنها باید در مدیریت کشور خود را تجهیز کنیم.
وزیر کشور بیان کرد: بهره گیری مناسب از مدیران شایسته به دور حزبی نگری و عدم امید به بودجه دولتی راه توسعه است.