اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 102
  • نويسنده : user
  • تاريخ : 9 مرداد 1398, 09:35
9 مرداد 1398, 09:35

جلسه هم اندیشی اطلاع رسانی با حضور معاون محترم اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان در شرکت آب منطقه ای

موضوع : خبرها

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای روز چهارشنبه نهم مرداد ماه جلسه هم اندیشی در راستای کاهش جرائم منابع آبی با حضور معاون محترم اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان دردفتر مدیرعامل اینشرکت تشکیل شد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای برگزاری چنین جلساتی در راستای هم افزایی و تبادل نظر دانست و گفت: این شرکت از هر ایده ای برای پیشگیری از وقوع جرائم آبی حمایت میکند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش چاه های غیر مجاز اعلام کرد: استان چهارمحال و بختیاری دارای کمترین تعداد چاه غیرمجاز در کشور است. وی در همین راستا بر لزوم ارتقاء روحیه اجتماع محوری در جامعه تاکید و ازافزایش روحیه فرد محوری در جامعه انتقاد کردند. موسوی همچین بیان کرد: در مورد مسئله آب نیازمند آموزش و بینش است، دوره آموزش در مورد مسائل حیاتی و مهم از طریق بروشور و تراکت و... گذشته است باید جلسات با اشتیاق و شور برگزار شوند تا مردم استقبال کنند و تاثیر مثبتی داشته باشد و در ادامه به تاثیر نگرش بر عملکرد مردم در مورد مسئله آب اشاره کرد و گفت: ما برای آموزش پایه ای و تخصصی در مورد مسئله آب نیازمند مربیان آموزشی هستیم که هم آموزش دیده باشند هم بتوانند به خوبی به مردم آموزش دهند.

موسوی افزود: انجام کارها صرفا به خاطر داده های آماری اگر خیانت نباشد غفلت است، وی بیان کرد: باید سعی شود ازتولیداتی با محتوای فرهنگی و هنری در مورد آب و حفاظت از آن برای پخش در جلسات مختلف اعم از استانداری ، آموزش و پرورش و... استفاده کرد و با برگزاری همایش های مختلف در سازمان های متفاوت فرهنگ سازی و مردم را آگاه کرد.

سرپرست مدیریت روابط عمومی به تشریح طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب پرداخت و سپس توضیحاتی در مورد پروژه اطلاع رسانی ارائه داد. عدنانی بر لزوم بسیج همه جانبه برای حفظ و حراست از منابع آبی تاکید کرد.

رئیس گروه احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی بیان کرد: طرح احیا و تعادل بخشی با نگرش منفعت به عام است. کیانپور افزود: این پروژه فردمحور نیست و اجتماع محور است. موسوی در تایید سخنان کیانپور به اصل 45 قانون اساسی اشاره کرد.

در پایان علی اکبر صبا معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای به بیان مسائل و ارائه پیشنهادات در رابطه با پیشگیری از جرائم آبی پرداخت از جمله به لزوم تهیه آرشیو از کلیه فیلم ها و کلیپ های آموزشی که در حوزه عمل وزارت نیرو در مباحث آگاهی سازی و اطلاع رسانی حفاظت منابع آب تهیه شده اند و در اختیار قرار دادن آنها برای کلیه ادارات استانی جهت پخش در جلسات و همایش ها اشاره نمود. وی همچنین بحث پرورش مربیان ناجی آب با همکاری معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری را پیشنهاد نمود.