اطلاعات مطلب
 • بازديدها : 260
 • نويسنده : user
 • تاريخ : 28 بهمن 1397, 10:44
28 بهمن 1397, 10:44

ارتفاع برف در کوهرنگ به 82 سانتیمتر رسید

موضوع : خبرها

مهرداد قطره سامانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به پایداری هوای سرد در شهرستان کوهرنگ می توان امیدوار بود که این ارتفاع برف حفظ شود.
وی همچنین میانگین بارش های سال زراعی جاری استان را 483 میلیمتر اعلام کرد و گفت: این میزان بارش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 491 درصد و در مقایسه با دوره مشابه میانگین بلندمدت 31 درصد افزایش داشته است.
قطره سامانی تصریح کرد: از اواخر وقت روز یکشنبه و دوشنبه بارش پراکنده برف و باران در ارتفاعات شهرستان کوهرنگ پیش بینی می شود.
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بارش های موثر استان در اسفندماه متوقف می شود، افزود: اگر چه بارش های موثری در سال زراعی جاری در استان شاهد بودیم اما این بارش ها نمی تواند تبعات 10 سال متوالی خشکسالی در استان را جبران کند.
به گزارش ایرنا، طی یک دهه اخیر کاهش نزولات آسمانی و تغییر شکل بارش ها از برف به باران از یک سو و افزایش دمای هوا از سوی دیگر سبب کاهش نیمی از منابع آب چهارمحال و بختیاری و افت شدید سفره های آب زیرزمینی این استان شده است.
از آنجا که این استان سرچشمه 2 رودخانه زاینده رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است، کاهش بارش ها در این استان، استانهای خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را با چالش آب مواجه کرده است.
اطلاعات مطلب
 • بازديدها : 298
 • نويسنده : user
 • تاريخ : 28 بهمن 1397, 10:42
28 بهمن 1397, 10:42

دریاچه گرداب بن آبگیری شد

موضوع : خبرها

رضا نادری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی خشکسالی های یک دهه گذشته آب دریاچه گرداب بن کاهش یافت و این موضوع محیط زیست منطقه و گردشگری را تحت تاثیر خود قرار داده بود.
وی ادامه داد: سال گذشته در چنین تاریخی دریاچه گرداب بن با 60 درصد ظرفیت آبگیری شده بود اما با بارش های موثر سال جاری تمامی دریاچه پر شد و انتظار می رود دریاچه دوم نیز با تداوم بارش ها بصورت 100 درصد پر آب شود.
نادری با بیان اینکه در فصل بهار و تابستان بیش از 300 هزار گردشگر از گرداب بن دیدن می کنند، تصریح کرد: با تلاش های انجام شده در بهار سال آینده قایقرانی، شهربازی و امکانات تفریحی و خدماتی بیشتری به گردشگران ارائه می شود.
به گزارش ایرنا، گرداب بن یکی از مهمترین مناطق تفریحی چهارمحال و بختیاری است که سرچشمه آن کوهی است که گرداب در کنار آن به وجود آمده اما تاکنون محل سرچشمه کشف نشده است.
چشمه سار زلال و بی پیرایه گرداب بن در پایه کوه افغان دریاچه ای با وسعت تقریبی 38 هزار مترمربع و عمق میانگین 10 متر ایجاد کرده که همه روزه پذیرای گردشگران داخلی و خارجی فراوانی است.
مجتمع گردشگری گرداب بن در سال 1389 از طرف هیات دولت به عنوان منطقه نمونه گردشگری معرفی شد.
جاده دسترسی مناسب، قرارگیری در مجاورت شهر، نزدیکی به جایگاه سی. ان. جی. (CNG) و پمپ بنزین، برخورداری از امکانات رفاهی، کمپ قایقرانی، نمازخانه و محل بازی کودکان مهمترین زیرساخت این کانون گردشگری است.
بن در 28 کیلومتری شهرکرد قرار دارد.
اطلاعات مطلب
 • بازديدها : 212
 • نويسنده : user
 • تاريخ : 28 بهمن 1397, 00:35
28 بهمن 1397, 00:35

هشدار افزايش برداشت از منابع آب زيرزميني به دلیل مزیت صادراتی محصولات کشاورزی

موضوع : خبرها

معاون دفتر برنامه‌ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو با اعلام هشدار درخصوص افزايش برداشت از منابع آب زيرزميني به دلیل مزیت صادراتی محصولات کشاورزی، از اضافه برداشت متوسط سالانه 6 ميليارد مترمکعب از آب‌هاي زيرزميني در کشور خبر داد.
"هدایت فهمی" در گفت‌و‌گو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) افزود: اضافه‌ برداشت از آب‌هاي زيرزميني به‌طور متوسط سالانه 6 ميليارد مترمکعب است و پیش‌بینی می‌شود در صورت صادرات بي‌رويه در بخش کشاورزي و عدم رفع چالش‌هاي موجود، اين رقم به بيش از 12 ميليارد مترمکعب برسد.
وی با تاکید بر ضرورت مراقبت و حفاظت موثرتر از منابع آب زيرزميني اظهار کرد: در حال حاضر مصرف ناخالص بخش کشاورزي از آب زير‌زميني حدود 56 ميليارد مترمکعب و از آب‌هاي سطحي حدود 34 ميليارد مترمکعب است.
فهمی، با بیان اینکه محاسبات و ارزیابی‌های انجام شده درخصوص بهره‌برداری بخش کشاورزی از منابع آب در سال آینده نشان می­‌دهد که محصولات کشاورزی و دامی به‌شدت از مزیت صادراتی برخوردار خواهند شد، افزود: بنابراین در سال آتي با رشد توليد محصولات کشاورزي و صادرات قانوني و غيرقانوني آن، برداشت بيشتر از منابع آب کشور صورت می‌گیرد و دست‌اندازی به منابع آب، به‌ویژه آب زیرزمینی وارد مرز خطر خواهد شد.
معاون دفتر برنامه‌ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو ادامه این شرایط را به منزله تاراج و نابودی بی‌بازگشت منابع آب زیرزمینی دانست و بر مراقبت بیشتر از آن تاکید کرد.
وی، عواملی چون ناکارآمدي بازار عرضه و تقاضاي محصولات کشاورزي، عدم کارايي نظام تعرفه‌اي صادرات و واردات، سهولت قاچاق محصولات کشاورزي و دامي در ابعاد وسيع، نوسانات شديد بهای محصولات کشاورزي در سال‌هاي مختلف و پايين بودن بنيه مالي و درآمد توليدکنندگان بخش کشاورزی را از جمله محورهای تاثیرگذار در چالش‌هاي ذاتي و عارضي این بخش عنوان کرد.
اطلاعات مطلب
 • بازديدها : 255
 • نويسنده : user
 • تاريخ : 27 بهمن 1397, 23:40
27 بهمن 1397, 23:40

فراخوان وزارت نیرو برای جلب همکاری سمن‌های‌ حوزه آب، انرژی و محیط‌ زیست

موضوع : خبرها

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، همکاری میان سازمان‌های دولتی و سازمان‌های مردم نهاد فعال در زمینه‌های آب، انرژی و محیط زیست از بنیان‌های ضروری برای مدیریت پایدارسازی منابع آب و انرژی است. از این رو مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی وزارت نیرو برای حرکت در مسیر پایدارسازی منابع آب و انرژی در نظر دارد مشارکت فعال سمن‌های حوزه آب، انرژی و محیط زیست را جلب نماید.
براین اساس سازمان‌های مردم نهادی که مایل به همکاری با مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی وزارت نیرو هستند باید تا تاریخ 28 اسفندماه سال جاری اطلاعاتی از قبیل «مدارک نشان دهنده ثبت سمن در مراجع قانونی، اساسنامه، آدرس دفتر یا پایگاه اینترنتی، تلفن و ایمیل ارتباط با سمن»، «مدارک نشان دهنده فعال بودن از جمله فهرست فعالیت‌های انجام شده در زمینه آب، انرژی و محیط زیست» و «فهرست اعضای فعال با مشخصات تخصص و نوع همکاری و فعالیت اعضا» را برای این مرکز ارسال کنند.
همچنین سمن‌های آماده همکاری می‌توانند ایده‌های خود را نیز برای همکاری با وزارت نیرو به مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی این وزارتخانه ارسال کنند.
 اولین نشست توسعه همکاری با سمن‌ها
این مرکز بعد از دریافت مدارک سمن‌ها، اولین نشست وزارت نیرو و سمن‌های حوزه آب، انرژی و محیط زیست را برنامه‌ریزی و در بهار سال آینده برگزار خواهد کرد؛ برنامه و محتوای این نشست با همکاری خود سمن‌ها تدوین خواهد شد.
سمن‌های آماده همکاری می‌توانند مدارک خود را تا 28 اسفندماه به آدرس: تهران، خیابان ولی‌عصر(عج)، ابتدای بزرگراه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی (نیایش)، پلاک 4 – ساختمان وزارت نیرو، طبقه پنجم، مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی. کدپستی: 1996833913 ارسال کنند.
اطلاعات مطلب
 • بازديدها : 260
 • نويسنده : user
 • تاريخ : 27 بهمن 1397, 10:40
27 بهمن 1397, 10:40

توجه به مالکیت بومی حریم رودخانه زاینده‌رود

موضوع : خبرها

برخی از ساکنان روستاهای بخش زاینده‌رود شهرستان سامان خواستار توجه به مالکیت افراد بومی در حریم رودخانه زاینده رود از سوی شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری شدند.
کمال اکبریان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اظهار کرد: برخی از ساکنان روستاهای بخش زاینده‌رود شهرستان سامان با حضور در فرمانداری سامان، خواستار توجه به مالکیت افراد بومی در حریم رودخانه زاینده رود از سوی شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری شدند.
وی افزود: در همین راستا از امور آب درخواست شد که در این خصوص توضیحاتی را ارائه دهد.
اکبریان تاکید کرد: قانون آزاد سازی بستر رودخانه‌ها بایستی با لحاظ اسناد مالکیت افراد بومی اجرایی شود.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری نیز در این خصوص اظهار کرد: شرکت آب منطقه‎‌ای به هیچ عنوان به بحث مالکیت مخصوصا در حاشیه زاینده‌رود ورود نخواهد کرد.
علی‌اکبر صبا با اشاره به اینکه  اخیرا در فضای مجازی ابهامی در خصوص ورود شرکت آب منطقه‌ای به بحث مالکیت‌ها در حاشیه زاینده‌رود ایجاد شده است، افزود: جای هیچ‌گونه نگرانی در خصوص مالکیت‌های قانونی وجود ندارد، زیرا طبق ماده دو قانون توزیع عادلانه آب، بایستی حریم و بستر رودخانه‌ها آزاد باشد.
صبا گفت: به مالکیت‌ها احترام گذاشته خواهد شد و تنها بستری که در حیطه حاکمیت جمهوری اسلامی و جزو انفال باشد می‌توان ساماندهی کرد.
وی با بیان اینکه ساماندهی به معنای احداث جدید سازه و تغییر کاربری نیست، ادامه داد: برای ساماندهی افراد می‌توانند درخواست خود را به شرکت آب منطقه‌ای ارائه دهند.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان خاطرنشان کرد: حدود  80 درصد آزادسازی‌های حاشیه زاینده‌رود با مشارکت مردم انجام شده است که در مرحله دوم ساماندهی، برنامه‌هایی وجود دارد تا مالکان منطقه، از مزایای آن استفاده کنند.
 
اطلاعات مطلب
 • بازديدها : 233
 • نويسنده : user
 • تاريخ : 27 بهمن 1397, 10:38
27 بهمن 1397, 10:38

میزان بارش‌ها در نقاط مختلف چهارمحال و بختیاری

موضوع : خبرها

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: طی 24 ساعت گذشته بیشترین میزان بارش‌های چهارمحال و بختیاری در کوهرنگ، با 24 میلی‌متر بارش، به ثبت رسیده است.
مهرداد قطره در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: سامانه بارشی که طی 24 ساعت گذشته در استان فعال بوده بارش‌هایی را در مناطق مختلف به همراه داشت که این ناپایداری‌ها به شکل رگبار پراکنده برف و باران و وزش باد، تا اواخر وقت امروز ادامه دارد.
وی با اشاره به میزان بارش‌ها، تصریح کرد: از 24 ساعت گذشته تا این لحظه میزان بارش‌ها در کوهرنگ 24 میلی‌متر، شلمزار 17 میلی‌متر، دزک 14 میلی‌متر، اردل 10 میلی‌متر، صمصامی 9 میلی‌متر، سورشجان 6 میلی‌متر، شهرکرد 4 میلی‌متر، بروجن و سامان 2 میلی‌متر، بن یک میلی‌متر به ثبت رسیده است.
قطره خاطرنشان کرد: دمای هوا در اکثر مناطق استان بالای صفر است و سردترین نقطه استان کوهرنگ بود که دیشب دمای منفی یک را تجربه کرد، ضمن اینکه ارتفاع برف در چلگرد در حال حاضر 65 سانتی‌متر است.
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان با اشاره به اینکه این سامانه اواخر وقت امروز استان را ترک می‌کند، گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها، تا آخر هفته جوی پایدار بر استان حاکم خواهد بود.
 
اطلاعات مطلب
 • بازديدها : 224
 • نويسنده : user
 • تاريخ : 25 بهمن 1397, 10:37
25 بهمن 1397, 10:37

90 درصد مساحت چهارمحال و بختیاری درگیر خشکسالی است

موضوع : خبرها

مهرداد قطره سامانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش های خوب سال زراعی جاری، تاثیری بر جبران تبعات ناشی از خشکسالی های یک دهه اخیر در استان ندارد و همچنان بر مدیریت مصرف آب و سازگاری با شرایط خشکسالی تاکید می شود.
وی ادامه داد: برای برقراری شرایط عادی باید دست کم یک دوره 11 ساله ممتد ترسالی در استان وجود داشته باشد که تحقق این موضوع بر اساس داده های علم هواشناسی امری غیرممکن است و واقعیتها بیانگر آنست که ما سالهای ترسالی را دیگر تجربه نخواهیم کرد.
قطره سامانی تصریح کرد: هم اینک 91.9 درصد جمعیت استان از سوی خشکسالی تهدید می شود و به ترتیب شهرستانهای اردل، بروجن، لردگان، کیار، فارسان، شهرکرد، سامان، بن و کوهرنگ درگیر خشکسالی خیلی شدید تا ضعیف هستند.
به گفته معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری، 94 درصد جمعیت شهرستان بروجن،68.6 درصد جمعیت لردگان و 64.4 درصد جمعیت شهرستان اردل سال گذشته تحت تاثیر بیشترین میزان خشکسالی در استان بوده اند.
قطره سامانی با اشاره به بارش های سال زراعی جاری استان، خاطرنشان کرد: اگر چه تاکنون بارش ها نسبت به میانگین بلندمدت افزایش داشته اما پیش بینی ها حاکی از توقف بارش های استان در اسفندماه است.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری طی سالهای گذشته با پشت سر گذاشتن دوره های خشکسالی هواشناسی و کشاورزی وارد مرحله خشکسالی آبشناسی شد و این موضوع زنگ خطر را برای استان به صدا درآورده است.
طی یک دهه اخیر کاهش نزولات آسمانی و تغییر شکل بارش ها از برف به باران از یک سو و افزایش دمای هوا از سوی دیگر سبب کاهش نیمی از منابع آب چهارمحال و بختیاری و افت شدید سفره های آب زیرزمینی این استان شده است.
از آنجاکه این استان سرچشمه 2 رودخانه زاینده رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است، کاهش بارش ها در این استان، استانهای خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را با چالش آب مواجه کرده است.
اطلاعات مطلب
 • بازديدها : 274
 • نويسنده : user
 • تاريخ : 16 بهمن 1397, 12:12
16 بهمن 1397, 12:12

معاون شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری: حفاظت از بستر رودخانه ها وظیفه آب منطقه‌ای است

موضوع : خبرها

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری گفت: به‌منظور تثبیت مالکیت حکومت بر بستر رودخانه زاینده‌رود، شرکت‌ آب منطقه‌ای مکلف‌ است از هرگونه تصرف یا تجاوز به بستر و حریم منابع آبی جلوگیری نماید.   به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری، علی‌اکبر صبا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، در خصوص آزادسازی بستر رودخانه زاینده‌رود، گفت: بستر، آن قسمت از رودخانه، نهر یا مسیل است که در هر محل با توجه به آمار هیدرولوژیک، داغاب و حداکثر طغیان با دوره بازگشت ۲۵ ساله توسط وزارت نیرو یا شرکت‌های آب منطقه‌ای تعیین می‌شود.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری افزود: تعیین پهنای بستر، حریم هر رودخانه و ... در هر محل با توجه به آمار هیدرولوژی و داغاب در بستر طبیعی آن‌ها بدون رعایت اثر ساختمان تأسیسات آبی با وزارت نیرو است.
وی ادامه داد: ضرورت حفاظت از اراضی بستر و حریم مجاری آبی به‌عنوان انفال و سرمایه‌های ملی و همچنین شریان‌های حیاتی کشور در انتقال آب موجب شده تا قانون‌گذار این مهم را به‌عنوان یکی از وظایف اصلی وزارت نیرو برشمارد به‌نحوی‌که ابتدا در ماده دو قانون توزیع عادلانه آب، اراضی بستر کلیه مجاری آبی را به‌عنوان سرمایه‌های ملی در اختیار جمهوری اسلامی ایران قرار داده است سپس نحوه تعیین حد بستر و حفاظت از این منابع را در قالب تبصره‌های یک الی چهار قانون مذکور مشخص نموده است.
صبا عنوان کرد: به‌منظور تثبیت مالکیت حکومت اسلامی بر بستر منابع آبی، شرکت‌های آب منطقه‌ای مکلف‌اند با استفاده از کارشناسان خود و یا گروه‌های گشت و بازرسی مستمراً نسبت به بازدید و پیمایش مسیر مجاری آبی اقدامات لازم را معمول نمایند و از هرگونه تصرف یا تجاوز به بستر و حریم منابع آبی جلوگیری نماید.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: جهت اجرای قانون توزیع عادلانه آب و همچنین تحقق اهداف ذکر شده، این شرکت علاوه بر انجام مطالعات تعیین حد بستر و حریم و اعلام عمومی آن نسبت به آغاز پروژه بازگشایی مسیر رودخانه‌ها و آزادسازی تصرفات مزاحم واقع در بستر و حریم رودخانه با اهداف عبور ایمن سیلاب، پایش مستمر رودخانه اقدام نموده است.
وی اضافه کرد: اجرای طرح ساماندهی و همچنین حفاظت از رودخانه بدون جلب مشارکت مردم به‌عنوان ذی‌نفعان اصلی و دستگاه‌های اجرایی مرتبط همچون میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، بنیاد مسکن انقلاب، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، حفاظت محیط‌زیست، آبفا و آبفار، جهاد کشاورزی، فرمانداری اجرایی نمی‌شود.
اطلاعات مطلب
 • بازديدها : 250
 • نويسنده : user
 • تاريخ : 16 بهمن 1397, 10:19
16 بهمن 1397, 10:19

حدود 100 درصد جمعیت شهری کشور از نعمت آب آشامیدنی برخوردار است / در برخی عرصه‌ها با پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا رقابت می‌کنیم

موضوع : خبرها

به ‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیانافزود: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جای افتخار است که به رغم همه مشکلات از جمله جنگ تحمیلی، تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی، کشور ما در برخی عرصه‌ها می‌تواند با پیشرفته ترین کشورهای دنیا رقابت کند.
وی ادامه داد: در اوایل انقلاب فقط 12 درصد جمعیت روستاهای کشور از نعمت آب آشامیدنی برخوردار بود ولی امروز 75 درصد روستاها از شبکه‌های بهداشتی آب آشامیدنی برخوردار شده است.
اردکانیان افزود: در ابتدای انقلاب تنها هفت هزار روستا از نعمت برق برخوردار بود و امروز تعداد روستاهای برق‌دار به بیش از 75 هزار روستا رسیده است.
وزیر نیرو با بیان اینکه همه سعی و تلاش ما این است که هر چه زودتر و باکیفیت‌تر خدماتی عرضه شود که آسایش و رفاه مردم را فراهم کند، گفت: مسئولان برای خدمت‌رسانی به مردم باید با هم رقابت کنند تا احساس رضایت‌مندی در مردم هرچه بیشتر افزایش یابد.
اردکانیان، اتکای کنونی صنایع بزرگ کشور به سمت پساب تصفیه‌شده را یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی در کشورهای صنعتی دنیا عنوان کرد و افزود: پیش از انقلاب تنها در یک نقطه محدودی از کشور شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب داشتیم ولی امروز نزدیک به 50 درصد جمعیت کشور، تحت پوشش شبکه‌های جمع‌آوری، هدایت و تصفیه فاضلاب است.
وی اظهار کرد: طرح‌های آب و برق که امروز و فردا توسط وزارت نیرو در عرصه‌های مختلف آب و برق افتتاح شده یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود، بالغ بر 6 هزار میلیارد تومان است، که اثر مستقیم آن در زندگی مردم، توسعه و رونق فعالیت‌های اقتصادی نمایان خواهد شد.
وزیر نیرو دسترسی به برق مطمئن و پایدار را از ضرورت‌‍‌های توسعه همه عرصه‌های اقتصادی دانست و با اشاره به پیشرفت‌های حاصل شده در صنعت آب و برق افزود: اکنون در فکر احداث نیروگاهها برای صادرات برق به کشورهای همسایه هستیم و مسیر بسیار روشنی پیش روی ما و فرزندان ماست.
اردکانیان ادامه داد: با اتکا به تجربه کشاورزان، مصرف بهتر و مناسب‌تر آب، مرمت قنوات، انتخاب کشت‌های مناسب و روش‌های بهتر آبیاری تلاش می‌کنیم تا امنیت غذایی نیز همچون امنیت عمومی در کشور برقرار شود.
وزیر نیرو در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه در زمینه تامین برق هم مشکلی نداریم و تا قبل از تابستان سال 98 برای رفع مشکل افت ولتاژ در این منقطه اقدام لازم را انجام خواهیم داد.
اطلاعات مطلب
 • بازديدها : 230
 • نويسنده : user
 • تاريخ : 13 بهمن 1397, 10:39
13 بهمن 1397, 10:39

تالاب های چهارمحال و بختیاری

موضوع : خبرها

شهرکرد- ایرنا- تالاب های بین المللی چهارمحال و بختیاری از چشم اندازه های این استان در فصل زمستان هستند.

صفحه قبل