اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 281
  • نويسنده : user
  • تاريخ : 6 اردیبهشت 1397, 10:34
6 اردیبهشت 1397, 10:34

جلسه هم اندیشی با فرمانده نیروی انتظامی سامان در خصوص اجرای احکام دفتر فرماندهی نیروی انتظامی برگزار شد.

موضوع : خبرها

در ابتدای جلسه آقای عدنانی در خصوص حساسیت بحث آب بخصوص در استان و شهرستان سامان توضیحاتی را ارائه دادند.
در ادامه آقای دهقان توضیحاتی را در زمینه های خشکسالی شدید امسال، ارائه راهکار های تقسیم آب ، اولویت های وزارت نیرو که به ترتیب آب شرب، صنعت و کشاورزی است ، رودخانه زاینده رود و تامین آب استان های دیگر ارائه نمودند. همچنین از فرماندهی نیروی انتظامی در راستای اجرای طرح آزادسازی حاشیه رودخانه زاینده رود و برداشت آنها تشکر کردند و به نصب کنترهای هوشمند طبق ماده ی 12 نیز اشاره کردند.
سرگرد کیانی فرمودند که نیروی انتظامی چون ضابط قضایی است طی احکامی که صادر می شود اجرا می کند و پیشنهاد دادند از آب منطقه ای واحد گشتی تشکیل شود و به صورت هفته ای یکبار بر امور مرتبط با مصرف آب در سطح منطقه با دستور نظام قضایی نظارت داشته باشند.
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 261
  • نويسنده : user
  • تاريخ : 6 اردیبهشت 1397, 09:00
6 اردیبهشت 1397, 09:00

هم اندیشی با امام جمعه شهرستان سامان در دفتر امام جمعه سامان برگزار شد.

موضوع : خبرها

در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین آقای عقیلی در خصوص طرح صحبت نمودند و به معرفی حضار در جلسه نیز پرداختند.در ادامه مهندس ناصری در خصوص کم آبی در استان صحبت نمودند و همچنین هدف و ضرورت از اجرای طرح را آگاهی بخشی به جامعه و تطبیق با کم آبی و مصرف بهینه آب دانستند و اشاره کردند وضعیت بارندگی در شهرستان سامان 53 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است و بهره برداری در منطقه سامان بیشتر به علت کشاورزی و باغداری است که عمدتاً از زاینده رود و آب های سطحی برای این کارها استفاده می شود. درخواست ایشان از امام جمعه این بود که از تریبون نماز جمعه در خصوص صرفه جویی در مصرف آب بخصوص در زمینه کشاورزی و باغداری به مردم تذکرات لازم را ارائه نمایند. در ادامه مهندس دهقان در خصوص وضعیت آب در کشور و شهرستان سامان صحبت کردند و به این نکته که امسال خشک ترین سال آبی را داریم و به اقدامات انجام شده در زمینه کاهش آلودگی رودخانه از جمله حفظ حریم و بستر رودخانه اشاره نمودند. آقای عقیلی پیشنهادی در خصوص برنامه های تلویزیونی و حضور کارشناسان آب منطقه ای و پاسخگویی به سؤالات را مطرح کردند. آقای رضوی به ماموریت های جهاددانشگاهی در کشور و استان و همچنین پژوهشکده رویان که جزو دستاوردهای مهم جهاددانشگاهی در کشور است اشاره نمودند.