» » استفاده از ظرفیت های پژوهشی و علمی نوین در سازگاری با خشکسالی
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 120
  • نويسنده : user
  • تاريخ : 20 فروردین 1397, 09:13
20 فروردین 1397, 09:13

استفاده از ظرفیت های پژوهشی و علمی نوین در سازگاری با خشکسالی

دسته بندی : خبرها

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری از جهاد دانشگاهی استان و دبیرخانه پروژۂ اطلاع رسانی و آگاهی بخشی طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب‌های زیر زمینی بازدید کرد.  

مهندس نادری در این بازدید با اشاره به اینکه استان چهارمحال و بختیاری امسال با خشکسالی مواجه است اظهارکرد : این خشکسالی در 50 سال اخیر بی‌سابقه بوده و لازم است همگان در این زمینه همکاری لازم را برای سازگاری با شرایط حادث شدۀ خشکسالی داشته باشند .

ایشان ضمن مطلوب شمردن فعالیت ها و اقدامات جهاد دانشگاهی با بیان اینکه کارگروه سازگاری با کم‌آبی در وزارت نیرو تشکیل شده است، گفت: در این کارگروه انتظار می رود که با  فرهنگ سازی و اطلاع رسانی و با گزارش دهی صحیح به مردم و مسئولان وارد عمل شویم و تدابیر لازم برای جلوگیری از بروز مشکلات وتعارضات اجتماعی ناشی از کاهش منابع را مدیریت کنیم .  

وی تصریح کرد: آب زاینده رود با کاهش نزولات آسمانی و شرایط آب و هوایی، به شدت کاهش یافته و ذخیره آب پشت سد اندک است و همچنین در مورد برداشت‌های غیرمجاز هشدار داد و یادآورشد که با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی دارای ظرفیت پژوهشی خوبی است، تاکید کرد: در سازگاری با خشکسالی و مدیریت مصرف آب می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد و در مواردی همچون حفظ باغات کشاورزان در شرایط خشکسالی با روش‌های نوآورانه و خلاقانه کار کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان وحید خلیلی نیز در ادامه جلسه گفت : جهاد دانشگاهی دارای چهار معاونت فرهنگی‌، آموزشی، پژوهشی و اشتغال است که در حوزه فرهنگی دارای دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا و مرکز افکار سنجی است و ابراز خرسندی نمود که در راستای اعتلای اهداف پژوهشی شرکت آب منطقه ای استان بتوانند  اقدامات موثری داشته باشد .  

خلیلی با اشاره به اینکه در حال حاضر آب و ایجاد شغل دو مسئله اصلی استان هستند، خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی با اجرای پروژۂ اطلاع رسانی و آگاهی بخشی طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب‌های زیر زمینی از سوی شرکت آب منطقه‌ای استان و طرح مشاغل خانگی از سوی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، با این دو امر مهم در زمینه توسعه فرهنگ صحیح مصرف آب و ایجاد مشاغل موفق خانگی در استان حرکت رو به رشدی داشته باشد .http://cbrw.ir/uploaded_files/DCMS/News_files/wrm_f63c5e_1523330927.jpg
شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل:
نظر شما:
دو کلمه ای را که در تصویر مشاهده می کنید وارد نمائید : *