» » در خشکسالی موجود یکی از واجب‌ترین معروفات، توجه به مصرف صحیح آب است
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 323
  • نويسنده : user
  • تاريخ : 7 تیر 1397, 15:11
7 تیر 1397, 15:11

در خشکسالی موجود یکی از واجب‌ترین معروفات، توجه به مصرف صحیح آب است

دسته بندی : خبرها

کارشناس مذهبی در چهارمحال و بختیای گفت: در خشکسالی موجود یکی از واجب‌ترین معروفات و منکرات، توجه به مصرف صحیح آب است. 
حجت‌الاسلام ‌اصغر رئیسی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – با اشاره به وجود آیات و روایات بسیار پیرامون صرفه‌جویی، اظهار کرد: پرودگار اسراف کنندگان را دوست ندارد. 
وی افزود: در زمینه صرفه‌جویی در مصرف آب نیز در قران کریم آمده است که تمام موجودات با آب زنده هستند و یکی از نعمت‌های پرودگار آب پاک و روان است که زندگی می‌بخشد و اسراف در آن صحیح نیست. 
حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه یکی از گناهانی که نعمت را تبدیل به گرفتاری می‌کند، اسراف است، تاکید کرد: در خشکسالی موجود یکی از واجب‌ترین معروفات و منکرات، توجه به مصرف صحیح آب است. 
وی تاکید کرد: در رساله عملی مجتهدین اشاره شده است که اگر کسی بیش از حد متعارف برای وضو یا غسل کردن، آب مصرف کند، آن وضو یا غسل صحیح نیست. 
حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه در آموزه‌های زندگی‌ساز اسلام، اسراف ممنوع و حرام است و این ممنوعیت همه ابعاد زندگی انسان را فرامی‌گیرد، گفت: بایستی مردم در تمام شئون و در هر زمان و مكان اصل "عدم اسراف " را رعایت كنند زیرا نعمت‌های الهی امانت‌هایی است كه خداوند برای رشد و تعالی انسان‌ها در اختیار آنها نهاده است، پس بهره‌برداری از نعمت‌ها باید همسو با اوامر الهی و در راستای سعادت جاودانی انسان باشد. 
وی یادآور شد: آیات قرآن و احادیث فراوان با تعبیرهای گوناگون، اسراف و زیاده‌روی در هر كاری را به طور عام و در مورد آب، به طور خاص، مورد نكوهش و مذمت قرار داده است. 
حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به اینکه در مصرف آب نباید اسراف شود، تصریح کرد:  قرآن كریم به صراحت درباره صرفه‌جویی آب و مدیریت مصرف آن می فرماید از نعمت‌های خدا بخورید و بیاشامید و اسراف نكنید كه خداوند اسراف‌کاران را دوست ندارد. 
وی خاطرنشان کرد: اسراف، مصداق‌هاي گوناگوني دارد همانند اسراف در خوردن و آشاميدن، دور ريختن غذاهای اضافی، خرج كردن هزينه‌های گزاف برای تجمل و تزيين و تشريفات بی‌محتوا و استفاده بيش از حد از آب در وضو يا غسل و... که بر همين اساس، پیامبر اکرم(ص) فرمودند: در هر چيزى اسراف وجود دارد.
شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل:
نظر شما:
دو کلمه ای را که در تصویر مشاهده می کنید وارد نمائید : *