» » طرح انتقال آب بن به بروجن ۷۳ درصد پیشرفت دارد
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 60
  • نويسنده : user
  • تاريخ : 5 شهریور 1398, 08:46
5 شهریور 1398, 08:46

طرح انتقال آب بن به بروجن ۷۳ درصد پیشرفت دارد

دسته بندی : خبرها

احمدرضا سدهی سامانی روز دوشنبه در شورای اداری شهرستان بروجن با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر تاکید کرد: طرح انتقال آب بن به بروجن به طول ۱۱۶ کیلومتر در حال اجراست و  برای اجرای طرح انتقال آب بن – بروجن تاکنون بیش از ۲ هزار میلیارد ریال هزینه شده است.
سدهی سامانی تصریح کرد: براساس برآوردهای صورت گرفته، تا زمان بهره‌برداری از طرح انتقال آب بن به بروجن در پایان سال ۱۳۹۹ هزینه‌های اجرای آن به ۴ هزار میلیارد ریال می‌رسد.
وی یادآور شد: البته براساس پیش‌بینی‌ها در موافقتنامه و سفر اخیر محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ، امید است روند اجرایی طرح انتقال آب بن به بروجن تسریع شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: برای تملک و آزادسازی زمین‌های واقع در مسیر اجرای این طرح نیز هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.
وی گفت: ‌وزارت نیرو افزایش یکهزار میلیارد ریالی به عنوان اعتبار متمم از محل اعتبارات این وزارتخانه برای تسریع در روند اجرای طرح انتقال آب بن به بروجن را در دستورکار قرار داده است.
سدهی سامانی تاکید کرد: تامین آب آشامیدنی بنا به کمبود کیفی و کمی باید براساس استانداردهای ملی و بین‌المللی باشد.
وی افزود: در طرح انتقال آب بن به بروجن علاوه بر رعایت استانداردهای کمی و کیفی، تمامی مجوزهای قانونی مورد نیاز گرفته شده است.
سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: امسال ۴۶ میلیارد ریال به شهرک‌های صنعتی شهرستان بروجن اختصاص یافت.
حمیدرضا فلاح تصریح کرد: از این مبلغ ۱۷ میلیارد ریال از محل عمرانی، ۲۰ میلیارد ریال داخلی و ۹ میلیارد ریال ملی است.
وی تصفیه‌خانه شهرک صنعتی بروجن را یکی از پیشرفته‌ترین تصفیه‌خانه‌های ایران دانست و یادآور شد: باید در ورود فاضلاب به آن نهایت دقت صورت گیرد تا به شرایط نرمال و مطلوب برسد که بوی بد ندهد.
فلاح اظهار داشت: برای استفاده دوباره از پسآب فاضلاب و برگشت آن به چرخه مصرف در ۲ سال گذشته ۲۷ میلیارد ریال هزینه شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر بروجن نیز گفت:‌ امیدواریم با تسریع در روند اجرایی طرح انتقال آب بن به بروجن بتوان درخصوص رفع مشکل تامین آب آشامیدنی نیمی از جمعیت استان و به ویِه شهروندان بروجن اقدام کرد.
ابوالقاسم منصوری تاکید کرد: ‌بوی بد ناشی از فاضلاب شهرک صنعتی بروجن و همچنین بوی نامطبوع میدان دام ورودی بروجن مردم و شهروندان را آزرده کرده است.
وی افزود: برنامه‌ریزی برای رفع بوی بد موجود در بروجن از سوی مسئولان مرتبط پیگیری و اجرایی شود.
فرماندار شهرستان بروجن نیز گفت:‌ همزمان با هفته دولت امسال ۴۳ طرح با ۵۷۰ میلیارد ریال و ۱۸۲ نفر اشتغالزایی در این شهرستان به بهره‌برداری خواهد رسید.
مسعود ملکی تصریح کرد: همچنین در هفته دولت سال‌جاری عملیات اجرایی ۱۱ طرح جدید در شهرستان بروجن با ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز می‌شود.
وی یادآور شد:‌ ستاد تنظیم بازار شهرستان بروجن عملکرد مطلویی دارد اما اما کافی و ملموس نیست.
ملکی اظهار داشت: نظارت به موقع بر توزیع اقلام یارانه‌ای، نانوایی‌ها و واحدهای عرضه کالاهای اساسی و برخورد با متخلفان این حوزه مورد توجه ستاد تنظیم بازار شهرستان بروجن باشد.
وی تاکید کرد: مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان بروجن موظفند برای جذب سریع‌تر اعتبارات، مبادله موافقت‌نامه‌ها و پیگیری افزایش تخصیص‌ها تلاش کنند.
ملکی افزود:‌ در آستانه بازگشایی مدارس بر نحوه توزیع لوازم‌التحریر، برگزاری شورای آموزش و پرورش و تهیه به موقع فرم مدارس نظارت شود.
به گزارش ایرنا، در این نشست ناصر جانشکر به عنوان رئیس جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان بروجن معرفی و از خدمات عباس کیخایی رئیس قبلی این نهاد انقلاب اسلامی قدردانی شد.
بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.
شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل:
نظر شما:
دو کلمه ای را که در تصویر مشاهده می کنید وارد نمائید : *