» » ۸ طرح آبخیزداری در چهارمحال وبختیاری بهره برداری می شود
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 65
  • نويسنده : user
  • تاريخ : 2 شهریور 1398, 09:38
2 شهریور 1398, 09:38

۸ طرح آبخیزداری در چهارمحال وبختیاری بهره برداری می شود

دسته بندی : خبرها

علی محمدی مقدم روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای بهره برداری این طرح ها بیش از ۲۲ میلیارد و ۸۴۳ میلیون ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی هزینه شده است.
به گفته و ی، از این تعداد  ۷ طرح اجرای عملیات سنگی ملاتی در حوزه دستنا، قلنگان، سامان، توف سفید، لارک اهویه و بن و یک طرح خاکی در شهرستان سامان است.
وی گفت: با اجرای این طرح ۱۹هزار و ۵۶ مترمکعب حجم آب ذخیره شده است و که به طور مستقیم ۳هزار و ۴۸۰ خانوار و غیر مستقیم ۴۲ هزار و ۵۰۰ خانوار از این طرح های بهره مند می شوند.
به گفته وی، در استان ۲هزار و ۹۷ مورد بند اصلاحی در حوزه های آبخیز اجرا شده که این تعداد شامل کیهزار و ۷۸۱ مورد بند سنگی ملاتی و ۳۱۶ مورد بند گابیونی است.
محمدی مقدم اظهار داشت: از این تعداد ۱۴۲ مورد بند سنگی ملاتی و ۲ مورد بند گابیونی در سال ۱۳۹۷ و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در سطح استان اجرا شده است.
وی تصریح کرد: کنترل فرسایش خاک و جلوگیری از تجمع رسوب در مخازن سدها، پخش و افزایش بهره وری از سیلاب و کاهش وقوع سیل در مناطق سیل خیز، حفاظت از آب و خاک و جلوگیری از هدر رفت خاک‌های حاصلخیز، کنترل افزایش کیفیت و کمیت آب و جلوگیری از تبخیر از مهمترین اهداف و مزایای اجرای طرحهای آبخیزداری و آبخوانداری است.
به گزارش ایرنا، همزمان با هفته دولت امسال ۳۶۳ طرح با ۴ هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال اعتبار و یکهزار و ۶۲۰ نفر اشتغالزایی مستقیم در چهارمحال و بختیاری افتتاح، بهره‌برداری و کلنگ زنی می‌شود.
دوم تا هشتم شهریورماه به عنوان هفته دولت است که مصادف با سالروز شهیدان رجایی و باهنر است.
شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل:
نظر شما:
دو کلمه ای را که در تصویر مشاهده می کنید وارد نمائید : *