» » مشکلات آب حوزه زاینده رود از مسیر کارشناسی حل شود
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 45
  • نويسنده : user
  • تاريخ : 17 مرداد 1398, 09:27
17 مرداد 1398, 09:27

مشکلات آب حوزه زاینده رود از مسیر کارشناسی حل شود

دسته بندی : خبرها

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی پیش از ظهر پنج شنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: از موضوع آب و مشکلات آن در چهارمحال و بختیاری، اصفهان، خوزستان و یزد از منظر امنیتی و سایر موارد آگاهی دارم که باید این موضوع  از مسیر کارشناسی حل شود.
وی بیان کرد: از سیاسی  شدن و استفاده مقطعی کردن در هر مرحله ای در بخش آب باید پرهیز شد تا موضوع به قطعیت برسد و تبدیل به دغدغه فکری دائم برای مردم نشود.
وزیر کشور بیان کرد: کشور دارای عقب افتادگی تاریخی و یک عدم توازم و تعادل است زیرا زمانی که دنیا با قدرت به سمت تجارت حرکت می کرد در کشور حرم سراها افزایش می یافت.
وی اظهار داشت: متاسفانه این عقب افتادگی ادامه یافت تا به دلیل عدم استفاده صحیح و عدم حضور مردم در صحنه اقتصاد نتوانستیم پیشرفت کافی را داشته باشیم.
وزیر کشور بیان کرد: در بخش منابع، فرصت ها و ثروت ها در کشور توزیع عادلانه نبوده و نیست اما در بخش زیر ساخت ها اکنون توزیع عادلانه است و مرحله قابل قبولی در تمام شاخص ها رسیده ایم.
رحمانی فضلی بیان کرد:  ساختار اقتصادی ایران در گذشته ساختار کشاورزی بوده است و زمین داران و مالکان زمین حاکمان محلی بودند که حتی توان عوض کردن شاه را داشتند.
وی بیان کرد: در ان زمان اصلاحات ارضی به گونه ای مطرح شد که مدعیان روشن فکری فریب خوردند و تنها امام خمینی(ره) روند درست کار را متوجه شد.
وزیر کشور ادامه داد: ساختار بودجه ریزی ایران مبتنی بر جمعیت و فعالیت است پس توازن ایجاد نمی کند.
وی عنوان کرد: بعد از انقلاب اسلامی تغییراتی ایجاد شد اما کار چندانی صورت نگرفت.
توجه به موضوع اقتصاد و توسعه از منظر انسانی، دینی و سیاسی بسیار ضروری است
وی ادامه داد: اکنون ارتباط نظام مالیاتی با توسعه ملی قطع است و به مالیات به عنوان کسب درآمد نگاه می شود.
وزیر کشور تصریح کرد: بنا، بنای ساختار متوازن نیست پس هزینه دچار مشکل می شود و حتما باید در این زمینه گام های بلندی برداشت.
وی با بیان اینکه ۴۰ درصد سرمایه در کلانشهر تهران است، بیان کرد: تهران رتبه اول حاشیه نشینی را دارد و حتی برخی مدارس در مقطعی سه شیفت بودند که این امر در هیچ کجا به نفع مملکت نیست.
رحمانی فضلی بیان کرد: پرداختن به ضرورت اقتصاد بسیار مهم بوده و این امر چند سالی است که مورد تایید مقام معظم رهبری است.
وزیر کشور بیان کرد:  توجه به موضوع اقتصاد و توسعه از منظر انسانی ، دینی و سیاسی بسیار ضروری است.
وی با بیان اینکه در کشور مواد اولیه برای توسعه وجود دارد، تصریح کرد: تکنولوژی انحصاری نیست و می توان نداشته ها به دست آورد.
وی بیان کرد: اکنون موضوع انتقال سرمایه با هزینه پایین است که در دنیا به راحتی ممکن است و تنها باید در مدیریت کشور خود را تجهیز کنیم.
وزیر کشور بیان کرد: بهره گیری مناسب از مدیران شایسته به دور حزبی نگری و عدم امید به بودجه دولتی راه توسعه است.
شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل:
نظر شما:
دو کلمه ای را که در تصویر مشاهده می کنید وارد نمائید : *