» » هر یک از تجهیزات کاهنده چقدر در صرفه‌جویی مصرف آب موثر است؟
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 94
  • نويسنده : user
  • تاريخ : 12 مرداد 1398, 11:00
12 مرداد 1398, 11:00

هر یک از تجهیزات کاهنده چقدر در صرفه‌جویی مصرف آب موثر است؟

دسته بندی : خبرها

تجهیزات كاهنده مصرف آب ابزارهایی هستند كه با بكارگیری آنها، حجم آب مصرفی بدون ایجاد كوچك‌ترین مشكل برای مشتركان به شکل قابل توجهی کاهش یافته و در اقلیم خشک و نیمه خشک ایران نقش بسزایی در صرفه‌جویی مصرف آب خواهد داشت.
به‌ گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، پرلاتورها یا درافشان‌ها یکی از ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین نوع تجهیزات کاهنده مصرف هستند که روی شیرآلات نصب می‌شوند و مکانیسم آن اختلاط آب با هوا است. براساس ارزیابی صورت گرفته استفاده پرلاتور باعث صرفه‌جویی 85 درصدی در مصرف آب می‌شود.
شیرهای فتو الکتریک به سنسور چشمی مجهز بوده و بدون تماس با دست قادر به قطع و وصل آب هستند. جریان آب در این شیرها تا وقتی ادامه دارد که دست در مقابل سنسور چشمی باشد و به محض دور شدن دست جریان قطع می‌گردد. براین اساس استفاده از این تجهیزات تا 70 درصد صرفه‌جویی در مصرف آب را به همراه دارد.

 
سردوش‌های کاهنده مصرف با مخلوط کردن آب با هوا علاوه بر افزایش فشار، بین 30 تا 50 درصد مصرف آب را کاهش می‌دهند.
فلاش تانک 2 زمانه یکی دیگر از تجهیزات کاهنده مصرف بوده که روی آن دو کلید وجود دارد و بنا بر احتیاج تنها بین 3 تا 6 لیتر آب مصرف می‌کند. کاهش حجم مخزن و استفاده از تکنولوژی‌های نوین در این فلاش تانک‌ها به طور متوسط باعث 75 درصد صرفه‌جویی آب می‌شود.
شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل:
نظر شما:
دو کلمه ای را که در تصویر مشاهده می کنید وارد نمائید : *