» » 220 سد خاکی چهارمحال و بختیاری کنترل شد
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 28
  • نويسنده : user
  • تاريخ : 16 فروردین 1398, 12:36
16 فروردین 1398, 12:36

220 سد خاکی چهارمحال و بختیاری کنترل شد

دسته بندی : خبرها

به گزارش ایرنا، ذبیح الله غریب روز جمعه در شورای هماهنگی مدیریت بحران تاکید کرد: پس از بررسی و بازدید این تعداد سدخاکی، نسبت به تنظیم ورودی و خروجی 75 سد اقدام شد.
وی افزود: اینک 4 سد گنج لردگان، سنگی ملاتی چلیچه و نصیرآباد و امیرآباد کوهرنگ به توجه جدی نیاز دارد.
غریب تصریح کرد: برای جلوگیری از بروز خسارت بیشتر به مزارع پرورش ماهی در بارش های اخیر مسیر ورودی 283 مزرعه پرورش ماهی مسدود شد.
وی یادآور شد: برای انتقال آب به مزارع پرورش ماهی و برقراری ارتباط در جاده های بین مزارع به حداقل 4 دستگاه بیل مکانیکی نیاز است.

**سد سورک خطری ندارد
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری نیز گفت: سد سورک شهرستان شهرکرد که از سال 1393 احداث و اکنون برای نخستین بار آبگیری شده با هیچ خطر و مشکلی مواجه نیست.
احمدرضا سدهی سامانی تاکید کرد: خروجی طرح تغذیه مصنوعی در سفیددشت و فرادنبه از توابع شهرستان بروجن هم با همکاری فولاد سفیددشت اصلاح و مشکل آن رفع شده است.
وی افزود: در بارندگی های اخیر وزارت نیرو در خصوص سد کارون 4 با مشکلی مواجه نشد.

** محدودیت های ترافیکی در محورهای خطرآفرین اعمال شود
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال و بختیاری نیز گفت: با آغاز موج سوم بارش های سیل آسا در استان اعمال محدودیت های ترافیکی در محورهای ارتباطی مناطق خطرآفرین ضرورت دارد.
احمد جمشیدی تاکید کرد: بدنبال ریزش بهمن با بیش از هشت متر ارتفاع و 800 متر طول در محور ارتباطی روستای لبد شهرستان کوهرنگ بازگشایی شده است.
وی تصریح کرد: ماموران اداره کل راهداری در بارش های اخیر 200 دهانه پل و 64 جاده روستایی را بازگشایی کردند و 79 ماموریت خارج از وظیفه خود انجام دادند.

** 190 تیم عملیاتی در بارش های اخیر وارد عمل شد
مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در بارش های اخیر 190 تیم عملیاتی با 807 امدادگر برای سیلاب و اسکان اضطراری کمک کردند.
سید احمد مرتضی فر تاکید کرد: در موج اول و دوم بارش های اخیر جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری به 11 هزار و 90 نفر در قالب 2 هزار و 648 خانوار امداد رسانی کرد.
وی افزود: در این عملیات 636 بسته غذایی یک ماهه، 670 بسته غذایی 72 ساعته، یکهزار و 313 تخته پتو، 669 تخته موکت و 121 دستگاه چادر بین حادثه دیدگان توزیع شد.
مرتضوی فرد تصریح کرد: هلال احمر برای خدمات رسانی در موج سوم بارش ها آمادگی کامل دارد.
وی با اشاره به حوادث سیل استان های لرستان و خوزستان یادآور شد: این جمعیت برای امدادرسانی به سیل زدگان این استان ها 30 نیروی متخصص سیلاب به لرستان و 30 نفر به خوزستان اعزام کرده و آمادگی اعزام 50 نیروی متخصص دیگر به خوزستان را دارد.


** 93 سد خاکی در چهارمحال و بختیاری وجود دارد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: از این تعداد 90 سد بدون مشکل و تنها 3 سد گنج لردگان و امیرآباد و نصیرآباد کوهرنگ با احتمال خطر مواجه است.
علی محمدی مقدم تصریح کرد: در این راستا اقدامات اولیه برای پیشگیری ازبروز خسارت انجام شده اما کارشناسی نیست و ضرورت دارد بعد از پایان بارش ها نسبت به اقدام اصولی در این خصوص برنامه ریزی شود.
وی یادآور شد: هم اینک ورودی و خروجی سدهای امیرآباد و نصیرآباد کوهرنگ در کنترل کامل قرار گرفته و در خروجی این سدها به همراه سد گنج لردگان کف کش برای تخلیه اضطراری آب مازاد سرریز مستقر شده است.

**سپاه 3 گروه در شهرستان ها مستقر کرد
فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در بارش های اخیر دو گروه در شهرستان کوهرنگ و یک گروه در شهرستان لردگان مستقر و بحران را رصد کردند.
سردار علی محمد اکبری تاکید کرد: برخی مطالب منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر رسیدگی نکردن به بعضی روستاهای مناطق محروم مانند دهدلی صحیح نیست.
وی اظهار داشت: سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری گروه هایی را برای اعزام در حوادث سیل اخیر به استان های لرستان و خوزستان اعزام کرده است.

**قطعی گاز در بارش ها نداریم
مدیرعامل شرکت گاز چهارمحال و بختیاری گفت: با آغاز موج سوم بارش ها مشکلی در گازرسانی نقاط مختلف این استان ایجاد نخواهد شد.
سیامک حیدری تاکید کرد: در 2 موج بارش قبلی هم موردی از گازرسانی در چهارمحال و بختیاری گزارش نشد.
وی اظهار داشت: شرکت گاز چهارمحال و بختیاری هم اینک 5 هزار و 695 کیلومتر شبکه گاز، 500 کیلومتر شبکه انتقال و 100 مورد عبور لوله از رودخانه ها دارد.

** هنگام حفاری مراقب ضربه به فیبرهای نوری باشید
مدیرکل فنآوری اطلاعات و ارتباطات چارمحال و بختیاری نیز گفت: مسئولان دستگاه های اجرایی سعی کنند هنگام حفاری ها مشکلی برای قطعی فیبر نوری پیش نیاید.
مرتضی بلالی دهکردی تصریح کرد: هنگام وقوع بحران و شرایط اضطراری می توان از سیم کارت های ماهواره ای ثریا استفاده کرد.
وی افزود: در 2 موج قبلی بارندگی های چهارمحال و بختیاری 2 میلیون و 344 هزار و 16 پیامک اطلاع رسانی ارسال شد.
بلالی دهکردی تاکید کرد: از این تعداد ارسال 74 درصد موفقیت آمیز بوده و به دست مخاطبان رسیده است.

**آب منطقه ای برای آزادسازی حریم و بستر رودخانه ها اقدام کند
دادستان عمومی و انقلاب چهارمحال و بختیاری نیز گفت: شرکت آب منطقه ای استان هر چه سریع تر آزادسازی حریم و بستر رودخانه ها را با جدیت دنبال و اجرایی کند.
عبدالرضا علیمحمدی نافچی تصریح کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه ها با همکاری فرمانداران شناسایی و برای صدور حکم قانونی به دادگستری معرفی شوند.

**2625 واحد مسکونی در سیلاب خسارت دید
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در بارش های قبلی 2 هزار و 625 واحد مسکونی در استان خسارت دید.
سهراب رئیسی تاکید کرد: در بارش های اخیر حداقل 710 میلیارد ریال خسارت به 132 روستای چهارمحال و بختیاری وارد شد.

** اسکان اضطراری در مدارس برای موج سوم بارش ها امکانپذیر نیست
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در موج سوم بارش ها مدارس فعال شده و باید برای اسکان اضطراری مکان های دیگری پیش بینی شود.
فرحناز قائد امینی تصریح کرد: در تندبادها پس از بارش قبلی سقف بسیاری از مدارس و مراکز آموزشی شهرستان فارسان آسیب دید.

** وزش باد به سقف مدارس 4 شهرستان خسارت زد
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری نیز گفت: وزش باد ناشی از بارش های قبلی سقف بسیاری مدارس شهرستان های سامان، بروجن، فارسان و کوهرنگ را با خسارت جدی مواجه کرد.
محمدرضا براتی تاکید کرد: برای ترمیم و مرمت این مدارس نیاز به اعتبارات ویژه از محل منابع بحران است.
به گزارش ایرنا، براساس پیش بینی سازمان هواشناسی موج سوم بارش ها از امشب (جمعه) هوای چهارمحال و بختیاری را تحت تاثیر قرار می دهد و از صبح تا عصر فردا شنبه این سامانه به اوج فعالیت خود می رسد.
بر اساس این گزارش برای 48 ساعت آینده 40 تا 60 میلیمتر بارش در ایستگاه کوهرنگ پیش بینی می شود.
شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل:
نظر شما:
دو کلمه ای را که در تصویر مشاهده می کنید وارد نمائید : *