» » معاون وزیر نیرو: قانون توزیع عادلانه آب رعایت شود
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 139
  • نويسنده : user
  • تاريخ : 4 اسفند 1397, 01:46
4 اسفند 1397, 01:46

معاون وزیر نیرو: قانون توزیع عادلانه آب رعایت شود

دسته بندی : خبرها

معاون آب و آبفای وزارت نیرو گفت: لازم است مدیریت در حوزه آب با تدبیر انجام شود، به این معنا که باید توازنی به منظور رعایت حق‌آبه‌ها در کشور برقرار و قانون توزیع عادلانه آب رعایت شود، بنابراین باید روش و منشی پیش‌بینی کرد تا مسائل این حوزه برطرف شود.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری- قاسم تقی‌زاده خامسی چهارم اسفندماه در آیین معارفه مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: موضوع آب بسیار مهم است و توجه ویژه‌ای در این دولت از سوی رهبری و رییس جمهور  به این موضوع شده است.
وی افزود: با توجه به مهم بودن این موضوع باید بتوان برای آینده برنامه‌ای داشته باشیم و مصرف بهینه را مدنظر قرار دهیم.
تقی‌زاده خامسی با اشاره به اینکه همه باید باور کنیم که کشور کم‌آبی هستیم،‌ تصریح کرد: سال‌هاست مشهد از کم‌آبی رنج می‌برد و در روستاهای آن منطقه زمین بدون آب بی ارزش است بنابراین وضعیت منابع آبی در کشور مطلوب نیست.
وی گفت: لازم است مدیریت در حوزه آب با تدبیر انجام شود، به این معنا که باید توازنی به منظور رعایت حق‌آبه‌ها در کشور برقرار و قانون توزیع عادلانه آب رعایت شود، بنابراین باید روش و منشی پیش‌بینی کرد تا مسائل این حوزه برطرف شود.
معاون آب و آبفای وزارت نیرو با اشاره به اینکه در اسلام بیان شده آب مایه حیات است و بعد از گذشت ۱۴۰۰ سال غربی‌ها بیان می‌کنند آب مبنای توسعه پایدار است، بیان کرد: متاسفانه صنایع آب‌بر در مناطقی که با کمبود آب مواجه‌اند، ایجاد شده است.
وی تاکید کرد: طی ۱۲ سال گذشته در کشور ۱۰۰ هزار حلقه چاه غیر مجاز وجود داشت در صورتی که اکنون به ۳۰۰ هزار حلقه چاه رسیده است، همچنین میزان برداشت آب از این چاه‌ها از چهار میلیارد متر مکعب به ۸.۵ میلیارد متر مکعب رسیده است و تعداد چاه‌های غیر مجاز زاینده‌رود تقریبا به صفر رسیده است.
تقی‌زاده خامسی بیان کرد: راهی جز حفاظت از منابع آبی وجود ندارد بنابراین باید توزیع آب کاملا عادلانه صورت گیرد و معیشت مردم مدنظر قرار گیرد.
وی با اشاره به قولی که در کمیسیون امنیت ملی مبنی بر اینکه براساس فهم مشترک در حوزه آب اقدامات صورت گیرد، داده شد‌، خاطرنشان کرد: قطعا در این زمینه از مدیران محلی استفاده و قدرت‌های لازم برای تصمیم‌گیری‌ها به استاندار داده خواهد شد.
شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل:
نظر شما:
دو کلمه ای را که در تصویر مشاهده می کنید وارد نمائید : *