» » افزایش بارندگی‌ها چهارمحال و بختیاری در سال آبی جاری
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 118
  • نويسنده : user
  • تاريخ : 11 دی 1348, 01:00
11 دی 1348, 01:00

افزایش بارندگی‌ها چهارمحال و بختیاری در سال آبی جاری

دسته بندی : خبرها

حجم بارندگی‌های استان چهارمحال و بختیاری در سال آبی جاری نشان از افزایش نسبی بارش‌های این استان در سه ماهه پاییز و دی ماه جاری دارد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، سرپرست مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری، میزان بارندگی‌های استان در سال آبی جاری تاکنون 308 میلیمتر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 253 درصد و نسبت به میانگین بلندمدت حدود 24 درصد افزایش یافته است.
مسلم صادقی افزود: متوسط بارندگی‌ها به تفکیک ایستگاههای مبنا در فارسان 244، لردگان 320 و شهرکرد 137 میلیمتر گزارش شده است.
وی خاطرنشان کرد: بیشترین میزان متوسط  بارندگی استان در چلگرد با 589 میلیمتر، کمترین میزان در بروجن با 134 میلیمتر بوده است.
صادقی یادآور شد: میزان بارندگی روزهای اخیر ایستگاه‌ چلگرد 107 میلیمتر ثبت شده که عمدتاً به‌صورت برف بوده است.
سرپرست مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای استان چهارمحال و بختیاری در ادامه توضیح داد: فارسان با 36.5 میلیمتر بارندگی بعد از چلگرد در رتبه دوم، لردگان با 19.5 میلیمتر سوم و شهرکرد و بروجن به ترتیب با 18 و 16.5 میلیمتر بارندگی در جایگاه بعدی ایستگاه‌های مبنای استان قرار دارند.وی افزود: پیامدهای افزایش دما برای استان چهارمحال و بختیاری بسیار خطرناک است و منابع آبی مطمئن به صورت برف بود که چند سالی است که این منابع را نداریم.
صادقی در پایان با اشاره به تغییر الگوی بارش از برف به باران و افزایش دما که از شواهد تغییر اقلیم در استان چهارمحال و بختیاری است، افزود: وضعیت بارندگی شهرهای استان نشان می‌دهد بحران آب همچنان وجود دارد و افزایش بارش‌ها نباید ما را از مسئله مهم مدیریت و حفظ  منابع آبی غافل کند.
شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل:
نظر شما:
دو کلمه ای را که در تصویر مشاهده می کنید وارد نمائید : *