» » حقابه زیست محیطی در تمامی پروژه ها رعایت شود
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 152
  • نويسنده : user
  • تاريخ : 11 دی 1348, 01:00
11 دی 1348, 01:00

حقابه زیست محیطی در تمامی پروژه ها رعایت شود

دسته بندی : خبرها

به گزارش ایرنا، حشمت الله فلاحت پیشه روز پنجشنبه در دیدار میدانی از حوضه زاینده رود چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: در زمان کنونی رعایت اصل زیست محیطی به عنوان اصل نخست برای توسعه کشورها و کنوانسیون ها مطرح است.
وی افزود: در قانون برنامه ششم توسعه توجه به شرایط زیست محیطی از مهمترین اصول پیش بینی شده است.
فلاحت پیشه تصریح کرد: در این راستا مجلس شورای اسلامی به مساله رعایت حقابه زیست محیطی حساسیت بالایی دارد.
وی یادآور شد: در صورت نیاز حوضه زیردست به آب، می توان آب مازاد در یک منطقه را براساس اصول علمی و کارشناسی واگذار و منتقل کرد.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به همین منظور دومین دیدار این کمیسیون از حوضه زاینده رود در استان های چهارمحال و بختیاری و اصفهان انجام شد.
وی گفت: پس از جمع آوری مباحث کارشناسی، نتایج بازدیدها و اسناد ارائه شده از سوی هر 2 استان چهارمحال و بختیاری و اصفهان، موضوع در قالب یک اصل حاکمیتی بررسی می شود.
فلاحت پیشه تاکید کرد: در این موضوع تمامی قوانین باید به عنوان بنیان کار در نظر گرفته شود.
وی افزود: استفاده هوشمند و بهینه از آب در هر 2 استان چهارمحال و بختیاری و اصفهان ضرورت دارد.
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تمامی تصمیمات در قالب قوانین و براساس روش های صرفه جویی و بهره وری بهینه صورت می گیرد.
فلاحت پیشه یادآور شد: گزارش کمیسیون امنیت ملی از بازدید زاینده رود از طریق نمایندگان چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی به مردم اطلاع رسانی می شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری نیز گفت: منابع و مصارف زاینده رود برای این استان مهم است.
اقبال عباسی تاکید کرد: میانگین منابع زاینده رود در 30 سال گذشته از 2.2 میلیارد متر مکعب به 400 میلیون متر مکعب در سال گذشته کاهش داشته است.
وی افزود: 10 درصد آورد زاینده رود سهم چهارمحال و بختیاری است که از 2.2 میلیارد متر مکعب 237 میلیون متر مکعب بود و اکنون هیچ برداشت اضافی در این استان وجود ندارد.
عباسی تصریح کرد: 90 درصد آب زاینده رود از چهارمحال و بختیاری خارج شده و به پایین دست می رود.
وی یادآور شد: چهارمحال و بختیاری حتی اگر 10 درصد سهم خود را مصرف نکند باز هم مشکل استان پائین دست رفع نمی شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: افزون بر 90 درصد کنتورهای برداشت آب در حوضه زاینده رود این استان هوشمند شده است.
وی گفت: تمامی باغات چهارمحال و بختیاری در حوزه زاینده رود به شبکه آبیاری نوین مجهز و پمپ های اضافه برداشت آب ، پلمپ و جمع آوری شده است.
عباسی تاکید کرد: تمامی مسئولان، مردم و نمایندگان اقشار مختلف در هر 2 استان چهارمحال و بختیاری و اصفهان باید با همدیگر در حوزه های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی وحدت داشته باشند
به گزارش ایرنا، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی به همراه استاندار، نمایندگان مردم چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی، تعدادی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان و مسئولان شهرستانی از حوضه زاینده رود در محدوده این استان دیدن کردند.
شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل:
نظر شما:
دو کلمه ای را که در تصویر مشاهده می کنید وارد نمائید : *