» » صرفه‌جویی در مصرف آب با نصب کنتور هوشمند پیش پرداخت
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 499
  • نويسنده : user
  • تاريخ : 11 دی 1348, 01:00
11 دی 1348, 01:00

صرفه‌جویی در مصرف آب با نصب کنتور هوشمند پیش پرداخت

دسته بندی : خبرها

مدیرعامل شرکت کنتورسازی البرز توان گفت: نصب کنتور هوشمند پیش پرداخت در مصرف آب صرفه‌جویی می‌کند.
سید رسول احمدی با حضور در غرفه ایسنا در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان و در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری  – اظهار کرد: شرکت کنتورسازی البرز مستقر در پارک علم و فناوری استان، تمام انشعابات ساخت و ساز صنعتی و تجاری و ... استان را تامین می‌کند.
وی با بیان اینکه دو کنتور اختراع کرده است، افزود: کنتور هوشمند پیش پرداخت برای مشترکینی که مقدار آب مصرفی خود را از طریق سیستم‌های نرم‌افزاری شرکت خریداری می‌کنند، استفاده می‌شود و کنتور قرائت از راه دور اطلاعات مصرف آب به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه را برای شرکت آب ارسال می‌کند و نیازی به صدور قبض آب وجود ندارد.
احمدی با اشاره به اینکه تولید این کنتورها از سال  91 تا 95 زمان برده است، ادامه داد: از سال 95 کنتورهای هوشمند تولید و وارد بازار شد که این کنتورها در زمینه هوشمندسازی منابع آبی و قرائت از راه دور استفاده می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه این کنتورها دارای گواهی ثبت اختراع است، تصریح کرد: نصب کنتور هوشمند پیش پرداخت 38 درصد در هزینه مصرف آب و 28.2 درصد در مصرف آب با توجه پایلوتی که در سال 95 در شهر شهرکرد توسط شرکت کنتورسازی البرز و شرکت آب و فاضلاب شهری استان صورت گرفته، داشته است.
احمدی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود به طورکلی سالانه حدود 15 تا 45 درصد در مصرف آب صرفه‌جویی شود.
وی گفت: کنتور هوشمند پیش پرداخت نخستین بار در سال 95 در شهر شهرکرد و پس از آن در بروجن و فارسان و فرخشهر نصب شد و در بخش‌هایی از استان اصفهان و شهر سبزوار استان خراسان نیز نصب شده و برنامه داریم تا در سایر استان‌های کشور این کنتور را به فروش برسد.
احمدی خاطرنشان کرد: برای فروش کنتورها با شرکت آب و فاضلاب شهری استان قرارداد منعقد و به آنان فروخته می‌شود.
شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل:
نظر شما:
دو کلمه ای را که در تصویر مشاهده می کنید وارد نمائید : *