» » بیش از سه میلیون مترمکعب آب در بخش روستایی چهارمحال و بختیاری صرفه‌جویی شد
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 93
  • نويسنده : user
  • تاريخ : 11 مهر 1397, 15:24
11 مهر 1397, 15:24

بیش از سه میلیون مترمکعب آب در بخش روستایی چهارمحال و بختیاری صرفه‌جویی شد

دسته بندی : خبرها

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 25 میلیون مترمکعب آب در بخش روستایی مصرف شد، گفت: امسال با صرفه‌جویی، مصرف آب به حدود 22 میلیون مترمکعب رسید. 
سهراب بهرامی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اظهار کرد: چند سالی است که خشکسالی متوالی در استان رخ داده و اکنون چهارمحال و بختیاری هفتمین استان خشک کشور است. 
وی با اشاره به افت سطح آب‌های زیرزمینی در سال‌های اخیر، افزود: بیشتر منبع تامین آب شرب در استان منابع زیر زمینی است و خشکسالی از لحاظ کمی و کیفی این منابع را تحت‌الشعاع قرار داده و امسال به ویژه در تابستان بیشتر در شهرستان‌های لردگان و شهرکرد و پس از آن در سایر شهرستان‌ها مشکل کم‌آبی در بخش روستایی داشتیم.
بهرامی تصریح کرد: امسال به منظور مدیریت مصرف آب، برگزاری مانورهای پیمایش شبکه، شناسایی انشعابات غیرمجاز و شناسایی کنتورهای خراب توسط اکیپ‌های اداره در هر شهرستان اجرا شد. 
وی افزایش تعداد اکیپ‌های تعمیرات و رفع حوادث و مدیریت فشار در شبکه‌ها، با نصب فشارشکن به منظور کاهش هدررفت آب را از دیگر اقدامات انجام شده در سال جاری به منظور مدیریت مصرف آب در بخش روستایی استان برشمرد. 
بهرامی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 25 میلیون مترمکعب آب در بخش روستایی مصرف(تولید آب) شد، تصریح کرد: امسال با صرفه‌جویی، مصرف آب به حدود 22 میلیون مترمکعب رسید. 
وی تاکید کرد: در سال جاری میزان آب بدون درآمد نیز از 31.5 درصد به 30.3 درصد کاهش یافت که به صفر رساندن این آب نیازمند جذب اعتبار به منظور اصلاح شبکه، نصب شیرآلات کنترلی و حذف انشعابات غیرمجاز است. 
معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بیان کرد: هدررفت آب در شبکه‌های روستایی به مراتب بیشتر از شبکه‌های شهری است که فرسودگی شبکه‌ها و پراکندگی منازل مسکونی برخی از دلایل این امر است. 
بهرامی برگزاری کلاس‌های آموزشی در سطح مدارس، نصب بنر در روستاها، نصب کنتور بر روی تاسیسات تامین آب روستایی را از دیگر فعالیت‌های انجام شده توسط شرکت آب و فاضلاب روستایی استان در راستای مدیریت مصرف آب عنوان کرد. 
وی با اشاره به اینکه در بخش روستایی امکان صرفه‌جویی بیشتری وجود دارد، گفت: این مهم با اصلاح و مدیریت شبکه‌های توزیع آب روستایی، فرهنگ‌سازی و برخورد با متخلفان محقق خواهد شد.
شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل:
نظر شما:
دو کلمه ای را که در تصویر مشاهده می کنید وارد نمائید : *