» » طرح انتقال آب به دشت خانمیرزا لردگان عملیاتی شد
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 179
  • نويسنده : user
  • تاريخ : 11 دی 1348, 01:00
11 دی 1348, 01:00

طرح انتقال آب به دشت خانمیرزا لردگان عملیاتی شد

دسته بندی : خبرها

سید طاهر نوربخش روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا، با اشاره به اختصاص 25 میلیارد ریال اعتبار اولیه از اعتبارات ملی و استانی برای اجرای این طرح اظهار داشت: با بررسی های انجام شده برای تکمیل این طرح 200 میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.
وی افزود: در صورت تامین اعتبار، این طرح در کمترین زمان ممکن تکمیل و بهره برداری از آن یکهزار لیتر آب در ثانیه به دشت خانمیرزا منتقل خواهد شد.
نوربخش افزود: در مرحله نخست این طرح 3 هزار و 800 متر خط انتقال آب به صورت پمپاژ و 6 کیلومتر مابقی خط انتقال به صورت ثقلی انجام خواهد شد.
وی دشت خانمیرزا را یکی از مهمترین قطب های تولید محصولات زراعی و باغی استان دانست و گفت: با تشدید خشکسالی و افت شدید آب های زیرزمینی بیش از 300 هکتار از باغات این دشت با بحران کم آبی مواجه شده است.
مدیر آب وخاک و امور فنی ومهندسی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در 23 هزار و 500 هکتار زمین حاصلخیز کشاورزی این دشت، حبوبات و محصولات صیفی و باغی مانند سیب، بادام و گردو کشت می شود.
به گزارش ایرنا، رودخانه «کره بس» از سرشاخه های کارون بزرگ می باشد که حد فاصل جاده لردگان بعد از منطقه مسکونی ˈگرد بیشهˈ شهرستان بروجن و در 100 کیلومتری شهرکرد واقع شده است.
شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل:
نظر شما:
دو کلمه ای را که در تصویر مشاهده می کنید وارد نمائید : *