اطلاعات مطلب
 • بازديدها : 21
 • نويسنده : user
 • تاريخ : 16 دی 1398, 09:00
16 دی 1398, 09:00

نشست هم اندیشی با شرکت آب و فاضلاب روستایی استان برگزار گردید

موضوع : خبرها

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری روز سه شنبه مورخ 98/10/16 جلسه پروژه اطلاع رسانی طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی با شرکت آب و فاضلاب روستایی استان برگزار گردید.  

در ابتدای جلسه احمدرضا سدهی سامانی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان تصریح کرد: آگاهی بخشی و فرهنگ سازی استفاده صحیح منابع آب و صرفه جویی آنها در همه ی بخش ها ضروری است، ولی اگر تمرکز فقط در بخش خاصی مانند صنعت باشد قشر خاص و محدودی از مردم را در بر می گیرد لذا اگر به طور کلی بحث آب شرب را در نظر بگیریم طیف وسیعی را شامل می شود و شرکت آب و فاضلاب روستایی در این زمینه به ویژه با دسترسی که به روستاهای استان دارد می تواند نقش بسیار موثری ایفا کند.

در ادامه علی اکبر صبا معاون حفاظت و بهره برداری شرکت مطرح کرد: در بحث پروژه اطلاع رسانی ما تفاهم نامه های دوجانبه ای با دستگاه های مختلف استان داشته ایم ولی نبود تفاهم نامه ای بین شرکت های تابع وزارت نیرو برای همکاری و همدلی بیشتر در این زمینه حس    می شود. در طرح دانش آموزی نجات آب(داناب) در روستاهای دشت های پایلوت  که هدف آن آموزش روش های مصرف بهینه آب شرب و دیگر مصارف آن می باشد و همچنین در سایر زمینه های پروژه اطلاع رسانی طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی می توانیم از پتانسیل شرکت آب و فاضلاب روستایی بهره مند شویم.

سهراب بهرامی سرپرست مدیریت شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گفت: سرانه مصرف  آب در شبانه روز 140 لیتر تعیین شده که متاسفانه در روستاها مصرف بیشتر می باشد که نشان دهنده ی لزوم آگاهی بخشی وضعیت منابع آب استان و فرهنگ سازی مصرف بهینه می باشد. در راستای فرهنگ سازی، شرکت آب و فاضلاب روستایی اقداماتی انجام داده از جمله حضور کارشناسان شرکت در مدارس برای آموزش راه های صرفه جویی آب و تشکیل پلیس آب.  در پایان وی آمادگی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان را برای هر گونه همکاری در زمینه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی اعلام کرد.

اطلاعات مطلب
 • بازديدها : 69
 • نويسنده : user
 • تاريخ : 1 دی 1398, 00:00
1 دی 1398, 00:00

برگزاری نشست هم اندیشی با نیروی انتظامی در شرکت آب منطقه ای

موضوع : خبرها

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای روز پنج شنبه 28 آذرماه جلسه هم اندیشی با نیروی انتظامی در راستای اطلاع رسانی طرح احیا و تعادل بخشی منابع آبی استان این شرکت تشکیل شد.

اطلاعات مطلب
 • بازديدها : 54
 • نويسنده : user
 • تاريخ : 26 آذر 1398, 00:00
26 آذر 1398, 00:00

نشست هم اندیشی با مقامات قضایی استان در شرکت آب منطقه ای برگزار شد

موضوع : خبرها

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای چهار محال و بختیاری روز سه شنبه 26 آذر ماه جلسه هم اندیشی با اداره کل دادگستری استان، کانون کارشناسان رسمی و کانون وکلای دادگستری در راستای اطلاع رسانی طرح احیا و تعادل بخشی منابع آبی استان در این شرکت تشکیل شد.

اطلاعات مطلب
 • بازديدها : 93
 • نويسنده : user
 • تاريخ : 6 آذر 1398, 09:21
6 آذر 1398, 09:21

نشست خبری با عنوان هم اندیشی با اصحاب رسانه در شرکت آب منطقه ای برگزار شد

موضوع : خبرها

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان چهارمحال و بختیاری، نشست خبری با عنوان هم اندیشی با اصحاب رسانه و به منظور تعامل بیشتر رسانه های استانی با شرکت آب منطقه ای، در خصوص پروژه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب و ارائه ی راهکار های درست و کارشناسی شده، روز چهارشنبه 6 آذرماه در شرکت آب منطقه ای استان برگزار شد.  

در این نشست پس از ارائه مطالب آماری از سراسر استان در زمینه های حفاظتی از جمله شناسایی و پر کردن چاهای غیر مجاز، به بررسی مشکلات پیش آمده ناشی از افت سطح ایستابی و کاهش منابع آب زیرزمینی و راهکارهای پانزده گانه ی ارائه شده از طرف وزارت نیرو پرداخته و ذهنیت حاضرین در جلسه برای ارائه ی راهکار های سازماندهی شده آماده شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای در این جلسه با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری کمترین تعداد چاه‌های غیرمجاز کشور را دارد، افزود: با پر کردن این تعداد چاه ۶ میلیون مترمکعب آب در برداشت از سفره‌های آب زیرزمینی استان صرفه‌جویی شد. احمدرضا سدهی سامانی افزود: با بیان اینکه طرح تعادل بخشی و احیای آب‌های زیرزمینی دارای ۱۵ برنامه عملیاتی است، تصریح کرد: آب منطقه‌ای مجری ۱۳ برنامه و جهادکشاورزی مجری ۲ برنامه از این ۱۵ برنامه است.

در ادامه نشست معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای بیان کرد: کارگروه سازگاری با کم آبی استان شامل تمام ادارات و شرکت‌های ذیربط است چون وزارت نیرو به تنهایی نمی‌تواند از عهده حفاظت منابع آب برآید. علی اکبر صبا افزود: جایگاه اصحاب رسانه، تشکل‌های غیر دولتی و فضای مجازی در فرهنگ‌سازی و اطلاع رسانی به مردم غیر قابل انکار است، بنابراین باید در کنار دولت قرار بگیرند تا بتوان به سمت و سویی حرکت کرد تا محیط زیست منابع طبیعی و منابع آبی را برای آیندگان حفظ کرد. وی در ادامه گفت: راهکار ارائه شده ی وزارت نیرو نیاز به فرهنگ سازی و اطلاع رسانی وسیعی دارد، که به این منظور رسانه های استان بهترین بستر برای فرهنگسازی مصرف بهینه آب خواهند بود.

در  پایان جلسه به اهمیت برگزاری جلسات هم اندیشی بیشتر رسانه های استان و شرکت آب منطقه ای در ترویج فرهنگ مصرف درست آب، تغییر و توجیه کاربری ها و ارتباط بیشتر مدیران شرکت آب منطقه ای و رسانه ها پرداخته شد.

ضمنا یادآور میشود طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب استان چهارمحال و بختیاری در سال گذشته حائز رتبه اول در بین شرکت های آب منطقه ای کشور شد.

اطلاعات مطلب
 • بازديدها : 57
 • نويسنده : user
 • تاريخ : 2 آذر 1398, 12:35
2 آذر 1398, 12:35

نشست اطلاع رسانی و فرهنگ سازی طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی با اتاق بازرگانی در شرکت آب منطقه ای برگزار شد.

موضوع : خبرها

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری در راستای اجرای برنامه های طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب استان جلسه مشترکی بین کارگروه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی طرح با مسئولین اتاق بازرگانی استان مورخ شنبه دوم آذرماه 1398 در محل دفتر معاونت برنامه ریزی شرکت تشکیل گردید.  در این جلسه ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص وضعیت منابع آب موجود گزارشی از اقدامات انجام شده طرح ارائه گردید. در این راستا بیان شد که از ابتدای شروع طرح تا کنون از محل کنترل اضافه برداشت چاهها رقمی حدود 25 میلیون مترمکعب صرفه جویی انجام شده است. همچنین در راستای تعدیل پروانه های بهره برداری چاه های کشاورزی نیز رقمی حدود 56 میلیون متر مکعب صرفه جویی شده است.  در ادامه جلسه در خصوص تنظیم تفاهم نامه مشترک فی مابین شرکت آب منطقه ای و اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان توافقات لازم به عمل آمد.
اطلاعات مطلب
 • بازديدها : 35
 • نويسنده : user
 • تاريخ : 20 آبان 1398, 09:53
20 آبان 1398, 09:53

آبی که باید حفظ شود...

موضوع : خبرها

ایسنا/چهارمحال و بختیاری سیل ابتدای سال در چهارمحال و بختیاری، با وجود اینکه حجم بسیاری از بارش را در کمترین ساعات دربرداشت ولی خوشبختانه با تدابیر انجام شده از سوی مسئولان، خسارات به کمترین حد خود رسید، این در صورتی که آب حاصل از بارش تماما از استان خارج شد و هیچ نفعی برای سفره‌های آب زیرزمینی و تغذیه آن‌ها نداشت.

در این میان انجام کار آبخیزداری در کاهش خسارات سیل تاثیر بسیاری داشت که تا حدودی این اقدامات در استان انجام شده، اما به گفته اساتید و صاحب‌ نظران نیازمند توجه ویژه‌تر است.
با این حال با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی، بارش‌های موثر در استان از نیمه دوم آبان‌ماه آغاز می‌شود، ولی آیا واقعا استان آمادگی لازم در برابر حوادث احتمالی همچون سیل را دارد یا خیر؟
خسرو کیانی معاون مدیریت بحران استان در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با وجود اینکه کمتر از ۲۴ ساعت بیشترین بارش نقطه‌ای کشور به میزان بیش از ۲۸۰ میلی‌متر در چهارمحال و بختیاری و در فروردین‌ماه رخ داد.
وی افزود: چهارمحال و بختیاری تنها استانی بود که با وجود بارش‌های شدید تلفات جانی به همراه نداشت ، این نشان از هماهنگی و همکاری بین بخشی میان دستگاه‌های مرتبط است که در حد مطلوب بود.
کیانی اضافه کرد: تجربه نشان داده که در سنوات گذشته استان بدون حادثه‌ای نبوده‌ایم ولی همکاری بین بخشی موجب شده تلفات و خسارات به حداقل برسند.
معاون مدیریت بحران استان با اشاره به اینکه میزان خسارت برآورد شده ناشی از سیل ابتدای سال در استان ۵۹۹۰ میلیارد ریال بود، تصریح کرد: از این میزان ۲۴۹۰ میلیارد ریال بخش زیربنایی ، ۱۱۲۰ میلیارد ریال بخش مسکونی و تجاری و ۲۳۸۰ میلیارد ریال خسارت بخش کشاورزی و دامی بود.
وی گفت: بعد از پیگیری‌های لازم توسط مسئولان استانی، ۳۹۳۵ میلیارد ریال معادل حدودا ۶۶ درصد اعتبار به استان ابلاغ شد.
کیانی بیان کرد: اخیرا مدیریت بحران به ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ تغییر کرده که وظیفه هماهنگی و نظارتی بر عملکرد دستگاه‌ها را بر عهده دارد.
وی افزود: خوشبختانه شرح وظایف دستگاه‌های مختلف در زمان بحران مشخص شده که در دهمین جلسه ستاد مدیریت بحران استان تمهیدات لازم انجام و در حال حاضر دستگاه‌های مربوطه همچون دستگاه‌های خدمات‌رسان استان، در صورت بروز بحران، آمادگی کامل را دارند.
کیانی در ادامه گفت: یکی از پروژه‌های مهم و اولویت‌داری که می‌تواند از بروز میزان خسارت و سیلاب جلوگیری کند، پروژه‌های آبخیزداری است.
وی بیان کرد: خوشبختانه هر چند به لحاظ اعتباری استان در مذیقه بوده، اما با وجود کوهستانی بودن استان و شیب بالای آن، چهارمحال و بختیاری جزء استان‌های پیشتاز در انجام کار آبخیزداری است.
در ادامه روح‌الله فتاحی دانشیار مهندسی آب دانشکده کشاورزی دانشگاه شهرکرد اظهار کرد: کنترل سیلاب و تبدیل آن به یک فرصت، برای مناطق خشک و نیمه خشک کشور همچون چهارمحال و بختیاری پروسه‌ای کوتاه مدت محسوب نمی‌شود.
 وی افزود: اگر هواشناسی اعلام می‌کند که در ماه‌های پیش‌رو بارندگی خواهیم داشت و هشدارهایی در این زمینه برای خطر سیلاب صادر می‌شود، عملا در این فرصت زمانی محدود، انجام هیچ کاری امکانپذیر نیست، بنابراین بارندگی‌هایی که در منطقه رخ می‌دهد، راهی جز جریان یافتن و خروج از استان را ندارند.
فتاحی گفت: براساس نرم‌های بین‌المللی برای محافظت از سیل در حوزه آبخیزداری، بایستی بر روی سرشاخه‌ها اقدام انجام شود که عملا می‌توان گفت استانی که سرشاخه دو رودخانه بزرگ از جمله زاینده‌رود و کارون است از این موضوع غافل بوده، به این معنا که کار متمرکز و گسترده‌ای روی آبخیزداری انجام نشده است.
وی با اشاره به اینکه از منافع کار آبخیزداری تنها کنترل سیلاب نیست، تصریحکرد: وقتی پتانسیل‌های خیزش آب در حوزه‌ای حفظ و برای دوره بلندمدت مطمئن باشیم که پتانسیل کافی برای تولید آب در آن حوزه وجود دارد، این امر می‌تواند از جمله ثمرات آبخیزداری باشد، بنابراین تولید آب در هر حوضه‎ به کار آبخیزداری بستگی دارد.
این استاد دانشگاه افزود: عدم پرداختن به آبخیزداری عواقب ناخوشایندی دارد که بارزترین آن سیلاب‌هایی بوده و برخی مواقع در مناطقی از کشور رخ می‌دهد، که ممکن است در چهارمحال و بختیاری بواسطه مرتفع بودن، تمرکز لازم بر روی سیلاب انجام نشده، گرچه در بسیاری از نقاط استان تهدیدی از سیلاب متوجه آن منطقه نشده است.
وی بیان کرد: برای یک سرزمین از نظر طبیعی و محیط زیست و همچنین پتانسیل بهره‌برداری بعد از آب، مقوله خاک و حاصلخیزی آن مطرح بوده که بسیار حائز اهمیت است.
فتاحی گفت: زمانی که در سرشاخه‌ کار آبخیزداری انجام نشود، بارندگی‌ها موجب فرسایش خاک می‌شوند، به این معنا خاکی که دومین عنصر ذی‌قیمت هر سرزمین محسوب می‌شود، با رخ دادن بارندگی‌ها جابجا می‌شود.
وی ادامه داد: از طرفی خاک از دست رفته بسیار با ارزش بوده و همراه با جریان آب به پایین‌دست سرازیر و سازه‌های برداشت آب از جمله سدها، بندها و دهانه آبگیر را تخریب و با رسوب گذاری از کارکرد اصلی خود فاصله می‌گیرند، به طوری که سدهایی که در پایین دست ساخته شده‌اند سریعا پر از رسوب می‌شوند و مجبور به رسوب‌زدایی یا تخریب سدها خواهیم بود.
این عضو هیات علمی بعد دیگر آبخیزداری را مسائل اجتماعی برشمرد و گفت: عمران و آبادانی یکی از مقوله های آبخیزداری محسوب می‌شود.
وی بیان کرد: در علم هیدرولوژی به پدیده سیلاب و بارندگی تصادف گفته می‌شود، به این معنا که این دو واژه تصادفا در طبیعت رخ می‌دهند.
فتاحی اضافه کرد: سیلاب‌های ابتدای سال، موجب بروز خساراتی به کشور شد که اگر سالیان گذشته در حوزه آبخیزداری و با هزینه‌های اندک اقداماتی انجام شده بود، شاید خسارت‌های بسیار کم یا حتی خسارتی متحمل کشور نمی‌شد.
وی افزود: سیل ابتدای سال موجب شد آن حجم از نعمت الهی و فرصتی که خداوند در سال آبی ۹۸-۹۷ نصیب ما کرد را نتوانیم از این فرصت مناسب و در پیش‌رو استفاده کنیم، به این معنا در صورتی که سالیان گذشته بر روی آبخیزداری برنامه‌ریزی انجام شده بود می‌توانستیم آب را از طریق سیستم‌های کنترل سیلاب، پخش سیلاب، تغذیه مصنوعی و کنتورفارو حفظ کنیم.
فتاحی گفت: در حال حاضر کسری مخازن آبی کشور بیش از ۶۰ میلیارد مترمکعب بوده که اگر سیلاب ابتدای سال مدیریت شده بود، می‌توانست بخشی از این کسری را جبران کند.
وی با اشاره به اینکه در علم هیدرولوژی به بارندگی‌ها و  سیلاب‌هایی که رخ می‌دهد واقعه گفته می‌شود، بیان کرد: امروزه ثابت شده که در مناطق خشک و نیمه خشک بارندگی و سیلاب شدید است، به این معنا که اگر  خشکسالی، بارش و سیلاب در منطقه‌ای رخ دهد، قطعا شدید خواهند بود که باید برای مدیریت این مناطق ابزاری وجود داشته باشد که این رخدادها را به نفع خود، مهار و آن‌ها را به فرصت تبدیل کنیم.
این استاد دانشگاه تاکید کرد: بایستی در چهارمحال و بختیاری به طور خاص در تمام زمینه‌ها به آبخیزداری بیش از پیش توجه کرد، بنابراین صرفا آبخیزداری احداث سد، بند و اقدامات مکانیکی نیست، بلکه آبخیزداری پکیجی بوده که شامل اقدامات مکانیکی، بیومکانیکی، بایولوژیکی، اجتماعی اقتصادی است.
وی با بیان اینکه ساخت سد یکی از المان‌های آبخیزداری محسوب می‌شود، تصریح کرد: اگر سدی ساخته شود، ولی در سرشاخه‌ها کار آبخیزداری انجام نشود عمر سد، به اندازه عمر یک حباب خواهد بود.
فتاحی افزود: نمی‌توان گفت سدهای ساخته شده یا اقداماتی که در حوزه آبخیزداریانجام شده تاثیری نداشته است، قطعا آن اقدامات تاثیرگذار بوده، ولی در مقایسه با هزینه‌ای که صرف ساخت این سدها شده، اگر به صورت صحیح و با برنامه‌ریزی هزینه می‌شد و به طور اصولی در سرشاخه‌ها کار آبخیزداری انجام شده بود، می‌توانست در مدیریت آبخیز، عمر مفید و عملکرد موثرتری را داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه آبخیزداری مشابه بیمه‌ای است که برای حوادث مختلف پرداخت می‌شود، اظهار کرد: برای جلوگیری یا تسکین حوادثی که در طول تاریخ به وفور در کشور به وقوع پیوسته چاره‌ای جز پرداخت بیمه نیست، بنابراین برای انجام کار آبخیزداری باید از بالاترین نقطه آغاز تا به نقطه انتهایی ختم شود.
این عضو هیات علمی بیان کرد: در دانش هیدرولوژی هیچ‌گاه قطعیت ۱۰۰ درصد وجود ندارد، یعنی ممکن است سیلابی رخ دهد که سد نتواند این سیل را در خود نگه دارد و ناچارا باید به پایین دست سرازیر شود.
وی گفت: امروزه در جوامع پیشرفته سیلاب‌هایی که رخ می‌دهد سیستم‌های هشدار سیلاب برای آن‌ها وجود دارد که با توجه به داده‌های ماهواره‌ای و رادارهای هواشناسی با رصد کردن توده های هوا و برآورد دقیق زمان و مکان هسته‌های بارشی، می‌توانند بین یک هفته تا یک ماه قبل از وقوع سیلاب‌ها این پیش‌بینی‌ها را انجام دهند.
فتاحی خاطرنشان کرد: لازم است در کنار عملیات آبخیزداری، سیستم‌های مجهز پیش‌بینی و هشدار سیلاب در دستور کار مسئولان ملی قرار گیرد.
اطلاعات مطلب
 • بازديدها : 64
 • نويسنده : user
 • تاريخ : 18 آبان 1398, 12:33
18 آبان 1398, 12:33

انعقاد تفاهم نامه طرح داناب فی مابین شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری و اداره کل آموزش و پرورش استان

موضوع : خبرها

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری روز پنج شنبه شانزدهم آبان ماه تفاهم نامه طرح داناب با اداره کل آموزش و پرورش استان منعقد گردید  

در ابتدای جلسه احمدرضا سدهی سامانی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در چندسال اخیر استفاده از ظرفیت دانش آموزان و مدارس برای بحث فرهنگسازی و اهمیت نقش آب این مایه حیاتی برای زندگی انجام شده است. در این راستا کار گروهی از کارشناسان شرکت آب منطقه ای تشکیل شد تا بتوانیم اطلاع رسانی و فرهنگ سازی را به بهترین نحو انجام دهیم.

در ادامه علی اکبر صبا معاون حفاظت و بهره برداری شرکت بیان کرد: طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی مشتمل بر 15 پروژه می باشد که یکی از آنها، پروژه اطلاع رسانی و داناب می باشد. که می توان گفت کلیدی ترین پروژه این طرح است. در سال گذشته شرکت آب منطقه ای استان با همکاری جهاددانشگاهی توانست رتبه ی اول کشور را در پروژه اطلاع رسانی و داناب کسب کند که نشان از اقنایی بودن اجرای طرح دارد.

فرحناز قائد امینی مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان ضمن اشاره به اهمیت فرهنگ سازی و آموزش اضافه کرد: این فرهنگ سازی سالها  قبل باید شروع می شد و قبل از این چالش باید به فرهنگ سازی می پرداختیم. آموزش و پرورش در این زمینه آماده همکاری همه جانبه است.

در پایان تفاهم نامه طرح دانش آموزی نجات آب(داناب) فی مابین شرکت آب منطقه ای  و اداره کل آموزش و پرورش استان منعقد گردید.

اطلاعات مطلب
 • بازديدها : 45
 • نويسنده : user
 • تاريخ : 2 آبان 1398, 09:42
2 آبان 1398, 09:42

نشست هم اندیشی با تشکل های استان در شرکت آب منطقه ای برگزار گردید

موضوع : خبرها

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای چهار محال و بختیاری روز چهارشنبه یکم آبان ماه جلسه هم اندیشی با تشکل های استان در راستای اطلاع رسانی طرح احیا و تعادل بخشی منابع آبی استان در این شرکت تشکیل شد.  

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان بیان کرد: موضوع آب، موضوع یک دستگاه یا یک نهاد نیست بلکه همگانی و مربوط به تمام احاد مردم است و سازمان ها و تشکل های مردم نهاد می توانند در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی وضعیت منابع آب و راهکارهای حفظ آن در بین عموم مردم تاثیر بسزایی داشته باشند. سدهی سامانی ضمن بیان اینکه در سال گذشته طرح احیا و تعادل بخشی انجام و نتیجه قابل قبولی بدست آمد افزود این موضوع باید استمرار و تداوم داشته باشد و گفت: امیدواریم که راهکارهایی که در این جلسه بیان می شود مفید و قابل اجرا باشد.

معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت آب منطقه ای هم پس از بیان اینکه در سال گذشته با انجام طرح اطلاع رسانی نه تنها آگاهی بخشی انجام شد بلکه سعی شد اطلاع رسانی اقناعی باشد گفت: در بحث آب زیرزمینی بخش عمده ای از مباحث ما به حقابه ها و کیفیت آب زیرزمینی مربوط میشود. علی اکبر صبا در ادامه جلسه بیان کرد: پس از سال 1386 با توجه به وضعیت منابع آب زیرزمینی کشور مبحث تعادل بخشی منابع آب شکل گرفت و سعی شد که همزمان با دیگر استانها،  شرکت آب منطقه ای استان چهارمحال وبختیاری نیز در راستای اهداف این طرح گام بردارد و به حفاظت از منابع آبی استان بپردازد. وی افزود: کارهایی نظیر اجرای پروژه های تغذیه مصنوعی، جایگزینی مصارف آب زیرزمینی توسط منابع آب سطحی میتوانند کمک کننده باشند  ولی عمده مشکل ما مدیریت مصرف بویژه در حوزه کشاورزی است. وزارت نیرو با بکارگیری گروه های گشت و بازرسی به بحث احیاء و حفاظت از منابع آب ورود پیدا کرده است ولی حفاظت از این منابع به تنهایی توسط وزارت نیرو امکانپذیر نیست.وی گفت: ما میتوانیم در حوزه کشاورزی با استفاده از روش های نوین آبیاری و اصلاح الگوی کشت و کشت گیاهان گلخانه ای، در حوزه شرب با اصلاح شبکه های توزیع و ابزار صرفه جویی مصرف آب را کاهش دهیم و همچنین در حوزه صنعت با استفاده از پساب و روش های دیگر به حفظ و احیاء منابع آبی کمک کنیم.

در ادامه هاشم فاطمی مدیر منابع آب شهرستان شهرکرد به تشریح  وضعیت منابع آبی استان، راه های حفظ و استفاده بهینه آن پرداخت.

سید ابوالحسن عدنانی سرپرست مدیریت روابط عمومی شرکت نیز در ادامه جلسه توضیحاتی پیرامون طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی، پروژه اطلاع رسانی و مجموعه اقدامات صورت گرفته در این راستا ارائه داد.

در پایان پرسش و پاسخی بین اعضای تشکل های استان و مسئولین و کارشناسان شرکت آب منطقه ای صورت گرفت

اطلاعات مطلب
 • بازديدها : 46
 • نويسنده : user
 • تاريخ : 23 مهر 1398, 09:24
23 مهر 1398, 09:24

نشست هم اندیشی با نیروی انتظامی و سپاه در شرکت آب منطقه ای برگزار شد.

موضوع : خبرها

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای جلسه هم اندیشی با نیروی انتظامی و سپاه در راستای اطلاع رسانی طرح احیا و تعادل بخشی منابع آبی استان این شرکت تشکیل شد.  

در این جلسه احمدرضا سدهی، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای ای ضمن تشکر از عوامل نیروی انتظامی و سپاه در راستای انجام فعالیت های مربوط به حفاظت از منابع آبی بیان کرد: موضوع آب، موضوع یک دستگاه یا یک نهاد نیست بلکه همگانی و مربوط به تمام احاد مردم است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای در ادامه جلسه بیان کرد: حفاظت از آب کشور میتواند در کنار حفاظت از خاک میهن قرار بگیرد همانطور که در هشت سال دفاع مقدس برای خاک وطن جنگیدیم، هم اکنون برای حراست از منابع آبی کشور بایستی اهتمام کنیم. علی اکبر صبا افزود: کارهایی نظیر اجرای پروژه های تغذیه مصنوعی، جایگزینی مصارف آب زیرزمینی توسط منابع آب سطحی میتوانند کمک کننده باشند ولی عمده مشکل ما مدیریت مصرف بویژه در حوزه کشاورزی است. وی افزود: وزارت نیرو با بکارگیری گروه های گشت و بازرسی به بحث احیاء و حفاظت از منابع آب ورود پیدا کرده است ولی حفاظت از این منابع به تنهایی توسط وزارت نیرو امکانپذیر نیست. طیف وسیعی از اقشار جامعه مخاطبان ائمه جمعه و بسیج هستند از این پتانسیل بایستی در جهت اطلاع رسانی به مردم استفاده شود.

در ادامه این نشست ستوان یکم، بهرام حمزه بیان کرد: نیروی انتظامی در بحث مدیریت تنشها، اعتراض های مربوط به مباحث آبی همیشه حضور داشته است و تلاش این نهاد بر حفظ امنیت و ثبات در این موارد بوده است و در بحث برداشت های غیر مجاز نیروی انتظامی بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری، جهاد گونه و انقلابی کار انجام داده است. وی افزود: برای مباحث مالی بهتر است اقدامات پیشگیرانه و پیش یابانه انجام دهیم و با اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و آموزش مردم مانع از فضاسازی سودجویان و تنش های بعدی شویم.

در پایان جلسه فرمانده پایگاه مقاومت بسیج، سرهنگ فرج زاده بیان کرد: سپاه همکاری و هم افزایی با سایر دستگاهها در راستای انجام امور مربوط به کشور را از وظایف مهم خود میداند و در هر زمانی که نیاز باشد آماده همکاری و هم دلی است

اطلاعات مطلب
 • بازديدها : 65
 • نويسنده : user
 • تاريخ : 14 مهر 1398, 09:17
14 مهر 1398, 09:17

نشست هم اندیشی با صدا و سیما در شرکت آب منطقه ای برگزار شد.

موضوع : خبرها

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای جلسه هم اندیشی با سازمان صدا و سیمای استان در راستای اطلاع رسانی طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی روز پنج شنبه یازدهم مهرماه در محل شرکت آب منطقه ای تشکیل گردید.  

در این جلسه معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای ضمن تبیین طرح احیاء و تعادل بخشی بیان کرد: پروژه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی یکی از مهمترین بخش های طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی است. وی افزود: واقعیت این است که هرچه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی بیشتر باشد نتایج موثرتری بدست خواهد آمد پس باید تلاش کنیم که مصرفه بهینه را به مردم آموزش دهیم. علی اکبر صبا در ادامه بیان کرد: ما امید داریم همکاری و هم فکری با صدا و سیما گامی برای حفظ محیط زیست، منابع طبیعی و مخصوصا" منابع آب کشورمان باشد.

مدیر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای در این نشست بیان کرد: در سطح استان اکثر سفره های آب زیرزمینی در وضعیت ممنوعه یا ممنوعه بحرانی قرار دارند لذا لزوم برنامه ریزی دقیق و منظم برای برون رفت از وضعیت موجود کاملا مشخص و روشن است. محمدعلی ناصری در ادامه افزود: برای داشتن همکاری سازنده و نتیجه بخش با صداو سیما ابتدا باید انتظارات یکدیگر را بشناسیم و سعی شود با برنامه ریزی درست و عقد تفاهم نامه همکاری، بهترین نتیجه را تا پایان سال بدست آوریم.

در پایان معاون برنامه ریزی صدا وسیمای استان با بیان اینکه صدا و سیما همیشه آمادگی همکاری با  تمامی نهاد ها را دارد افزود: صدا و سیما میتواند از طریق رادیو، تلویزیون، خبر و فضای مجازی با سایر دستگاه ها همکاری کند. جمشید کریمی افزود: مشخص کردن خط مشی و اهداف با شرکت آب منطقه ای و اجرا و سیاست پخش و نظارت بر آنها با صدا و سیما است. وی افزود: استمرار فرهنگ سازی و آموزش لازم و ضروری است زیرا اگر آموزش مستمر نباشد تاثیری نخواهد داشت. وی در پایان جلسه انعقاد تفاهم نامه در خصوص تکالیف دو طرف را موثر و سودمند دانست.

صفحه قبل